Webowy Office dopiero z Office 14

Strona główna Aktualności

O autorze

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o planach Microsoftu dotyczących udostępnienia wersji testowej swojego biurowego pakietu webowego jeszcze w tym roku. Tymczasem wygląda na to, że na publiczną wersję testową przyjdzie nam poczekać co najmniej do końca stycznia.

Obecnie webowy Office jest wykorzystywany przez blisko tysiąc pracowników korporacji w ramach zamkniętego programu testowego, który rozpoczął się w listopadzie i zakończyć się ma dopiero w okolicach lutego. Ostatecznie spółka zdecydowała o udostępnieniu webowego Office wraz z nową, czternastą odsłoną tradycyjnego pakietu Office. Jednak już dziś wiadomo, że firma planuje dwa sposoby dystrybucji przeglądarki bazującej na owym pakiecie, jeden skierowany do konsumentów oraz dla innych przedsiębiorstw oferujących webową wersję Office dla swoich pracowników. Pierwsi będą mogli korzystać z nich także za pomocą usługi Office Live.

Microsoft nie zajął stanowiska w sprawie ostatecznego charakteru produktu, zwrócił jednak uwagę, że Office Live oferowany jest zarówno w formie komercyjnej, jak i bezpłatnej. Dla użytkowników komercyjnych, Offlice Web Applications oferowany ponadto będzie jako część Microsoft SharePoint Server i działać tylko w przypadku aktywnego połączenia z Internetem.

© dobreprogramy