Weezo 4.3.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Weezo to aplikacja P2P przekształcająca domowy komputer w serwer sieciowy udostępniający takie zasoby jak zdjęcia, filmy, strumienie audio czy wideo, również z kamery internetowej.

Aplikacja pozwala m.in. na tworzenie grup użytkowników dla rożnych grup ludzi (rodzina, znajomi, przyjaciel itp.), którym chcemy udostępnić nasze zasoby; dodawanie znajomych do listy kontaktów Weezo (prowadzenie rozmów, sprawdzanie dostępności w Internecie); wybieranie zasobów do udostępnienia publicznego lub dla określonych grup osób i znacznie więcej. Weezo z powodzeniem można wykorzystywać również jako czytnik kanałów RSS czy serwer udostępniający stronę WWW.

Kolejną dużą zaletą Weezo są możliwości konfiguracyjne i administracja programem z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem przeglądarki internetowej.


Ostrzeżenie


Udostępnianie i pobieranie niektórych plików (programów/filmów/muzyki) za pomocą programu Weezo oraz korzystanie z nich może być niezgodne z licencją producenta (wytwórni) i/lub polskim prawem!


© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #18 07.06.2012 15:27

program świetny. Służy mi jako multimedialna platforma do dzielenia się rzeczami z rodziną. Np. Udostępniam filmiki z wesela i wszyscy którzy mają dostęp oglądają sobie bez przesyłania. Wysyłam zdjęcia lub udostępniam zawartość komputera innym :). Nie spotkałem się z niczym lepszym.

Event   1 #17 31.10.2011 12:28

Weezo jest świetnym softem do stawiania serwera, łatwość udostępniania oraz konfiguracji, a także przede wszystkim Polska wersja językowa sprawiają że nawet laik może zmienić swoją maszynkę w serwer udostępniania danych. Pięknym dodatkiem jest możliwość sterowania serwerem z dowolnego komputera w sieci, internecie... zaś dodatki takie jak komunikator wewnętrzny, odtwarzacz plików multimedialnych sprawiają że przeglądanie danych to prawdziwa rozkosz ;)

Komentarze do poprzednich wersji

  #16 19.05.2010 08:53

Poszukuję programu, najlepiej darmowego, którym można w czasie rzeczywistym przesłać transmisje audio-wideo w sieci LAN. Dotychczas używałem Skype, ale chcę uniezależnić się od łącza internetowego. Opóźnienia 3 sekundowe są w moim przypadku nie do zaakceptowania, a programy dotychczas testowane (oprócz Skypa) wprowadzają zbyt duże opóźnienia. Co polecacie ?

  #15 18.05.2010 20:33

Jest dostępna wersja Weezo V.2. Mnóstwo zmian. Zmieniono interfejs, przebudowano system udostępniania zasobów. Dodano menadżera pluginów poprzez którego mozna bezpośrednio pobrać, dodać lub zaktualizować dostępne pluginy (np. Joomla!, Wordpress, klienta poczty itp.). Dodano też funkcję przylepionych notatek. Poprawiono dostęp przez iPhone, obsługę protokołu BitTorrent, itp. Zdecydowanie polecam tą wersję.

  #14 06.12.2009 13:29

kuba pisze wszędzie to samo jakieś dziecko które dorwało się do kompa pod nieobecność rodziców.

  #13 13.10.2009 13:48

to jaki program polecacie?? bo ja miałam wczesniej dc ktory jest zajebisty ;))) ale teraz nie mam niestety jak miec i szukam jakiegos programu do sciagania muzy i filmów... bo albo nie umiem obsługiwać innego niż dc albo co bo zaden program mi nie pasuje ;/;/;/;/ Prosze o pomoc hehe

  #12 10.10.2009 22:45

I tu Janusz masz wielkiego plusa, pozdrawiam !!!

  #11 06.09.2009 00:09

Widać, że kolega nigdy programu nie używał, ponieważ nie jest to żaden program do tzw. ściągania tylko serwer do udostępniania danych ze swojego komputera oraz narzędzie do zdalnego dostępu.

  #10 05.09.2009 20:16

slaby program wolno sciaga. ja to polecam shareaze poniewaz laczy sie z torrentami, are, bearshre, limewire, emule, kazza, morpheus. czyli program do wszystkiego. i zawsze maxymalna predkoscia.

  #9 25.07.2009 17:08

słaby program. wolno sciaga. Najlepszy do muzy/filmow/ gry/ to shareza mi np sciaga 70-80KB/s a mam radiówke 512 wiec polecam Sharezae

  #8 13.03.2009 19:07

Jest już nowa wersja 1.3.0. Z nowych opcji: okno DOS, obsługa 2 ekranów dla opcji zdalnego pulpitu, centrane uwierzytelnienie itd. Pełna lista zmian tutaj: http://www.weezo.net/index.php?option=content&task=view&id=27

  #7 24.12.2008 22:20

Zgadzam się z poprzednikiem, jeżeli chodzi o wirusy. Weezo pod tym względem jest ze stokroć bezpieczniejszy od sieci typu ed2k czy Gnutella, gdzie krąży tysiące wirusów udostępnianych świadomie przez niektórych użytkowników, a następnie rozpowszechnianych nieświadomie przez innych i jest to jedną z wielkich wad tych anonimowych sieci. Zasadą Weezo jest udostępnianie zasobów komputera przez konkretne osoby innym również personalnie określonym osobom, więc możliwość złapania wirusa jest minimalna, chyba, że użytkownik mający host Weezo ściąga coś ze stron warezowych albo korzysta np. z Gnutelli!

  #6 13.12.2008 18:36

Szybkość to zależy od twojego łącza, ja na przykład ściągam rzeczy przez Weezo z szybkością 17 megabitów/s od mojego przyjaciela. Jakie wirusy ?????????? W programie nie ma żadnych, a jak udostępniasz wirusy z twojego kompa to już twoja sprawa.

  #5 12.12.2008 15:08

zapraszam do zassysania programu Shareaza bo najlepszy bo laczy sie z Gnutella 1 i Gnutella 2 i Edonkey i bittorent. I najszybciej sciaga np w wezzo mi sciagalo 14-15kb/s a w programie Shareaza 17-20 kb/s I Jest bardzo duzy jest zbior filmow i gier i muzy. weezo jest slaby bo duzo wirusow.!! Polecam Shareaza!!

  #4 27.11.2008 10:22

Wczoraj ściągnąłem najnowszą oficjalną wersję Weezo 1.1.2 ze strony producenta. Z nowości: możliwość zdalnego włączania komputera (Wake o LAN), nowe zasoby t.j. biblioteka Winamp, przeglądarka Proxy, Multimedia łącząca przeglądanie filmów, muzyki i zdjęć w jednym UI, możliwość jednoczesnego wysyłania wielu plików na komputer serwera, integracja z Eksploratorem Windows. W programie poprawiono mnóstwo funkcji i usunięto kilka błędów.

  #3 30.10.2008 10:29

Tutaj jest link do strony z najnowszą wersją developerską:
http://dev.weezo.net/
Stronka z opisem zmian jest po francusku, ale link u góry jest do pliku.
Weezo jest często aktualizowany, ale oficjalne wersje wychodzą raz na kilka miesięcy. Miałem już kilka kompilacji beta i wszystkie chodziły bezbłędnie. Jeżeli zainstalujecie taką wersję to program będzie potem samoczynnie sprowadzał aktualizacje dla wersji beta.

  #2 05.10.2008 22:56

Dla mnie rewelacja. Łatwy, funkcjonalny, dający to, co mi jest potrzebne. Miałem nieco problemów z konfiguracja swojego Firewalla który blokował mi połączenia przychodzące ale jakoś sobie w końcu poradziłem.
Polecam!!!

  #1 22.08.2008 10:59

Polskie prawo zezwal na udostępnianie treści audio-wizualnych, czyli muzyki oraz filmów znajomym, a do tego celu służy Weezo. Zabronione jest natomiast udostępnianie utworów muzycznych oraz filmów osobom trzecim, a Weezo nie jest przeznaczony do anonimowego rozpowszechniania plików, tak jak to jest w przypadku innych programów P2P. Oczywiście w/w reguła nie dotyczy programów komputerowych i rozpowszechnianie ich musi być zgodne z warunkami licencji dołączonej do programu.