Angry Birds Seasons - szybki rzut oka na wersję PCtową

Jakiś czas temu zostałem zafascynowany tytułem Angry Birds, który dla większości z Was jest raczej dosyć znany. Moja pierwsza przygoda z rozwścieczonymi ptaszyskami zaczęła się od wersji przystosowanej specjalnie dla przeglądarki Google Chrome. Tuż później miałem okazję spędzić kilka dłuższych chwil bawiąc się owymi ptakami na telefonie HTC mojego taty. Lecz dopiero wczoraj miałem przyjemność pobrania wersji na PC.

Krążą po sieci pogłoski, że wersja dla PC jest jak na razie nie do uruchomienia na żadnym komputerze stacjonarnym, a co dopiero na laptopie, o chipsecie graficznym Intel GMA500, który zwyczajnie nie obsługuje OpenGL. Nie doświadczyłem żadnego problemu z uruchomieniem gry, a odpalałem ją na swoim laptopie (Asus K52F). Gra na pierwszy rzut oka wygląda o wiele przyjemniej, niż ta przeznaczona dla Chrome. Po wgłębieniu się w rozgrywkę mogę powiedzieć dokładnie to samo - wszystko wygląda o wiele ładniej, wszystkie ruchy na ekranie są o wiele łagodniejsze i przyjemniejsze dla oka. Klimatu podczas rozwalania fortec, w którym ukrywają się świnie, dodaje świetnie dobrana w tle muzyka, która jest dopasowana pod styl poziomu, który obecnie przechodzimy.

Po naciśnięciu na przycisk "Play", ukazują nam się dwie kategorie - Seasons 2012 oraz Seasons 2011. W kategorii Seasons 2012 ukazują nam się dwa pakiety poziomów, a konkretnie:

Wreck the Halls - służy niczym kalendarz adwentowy, w którym kolejne poziomy odblokowują się zgodnie z tym jaki mamy obecnie dzień. Czyli na dzień dzisiejszy mamy odblokowane 11 poziomów z 25.

Ham'o'ween - pakiet, który został udostępniony z okazji minionego Halloween. Mamy tam do dyspozycji 3 strony zróżnicowanych poziomów, gdzie ostatnia strona zawiera tajemniczy poziom kryjący się pod ikoną dyni.

Poza tymi dwoma pakietami znajduje się również odnośnik, który bezpośrednio przekierowuje do oficjalnego sklepu Angry Birds, w którym możemy kupić gadżety z gry takie jak plecaki, torby, maskotki, piórniki, czy nawet klapki.
Natomiast w kategorii Seasons 2011 mamy do dyspozycji pakiety, które zostały udostępnione z okazji Wielkanocy, dnia św. Patryka obchodzonego w Stanach, walentynek oraz zeszłorocznego Halloween i Świąt Bożego Narodzenia.

Jedynym mankamentem jest ograniczenie liczby poziomów, którą możemy przejść w danym pakiecie jeśli posiadamy wersję darmową. Aby uzyskać pełny dostęp do dostępnych poziomów należy zakupić na oficjalnej stronie gry kod, który aktualizuje naszą wersję do wersji pełnej. Jednak koszt Angry Birds dla PCtów nie jest kosmicznie wysoki, wynosi zaledwie $4.95.

Tak więc, Angry Birds to dla mnie pozycja obowiązkowa, gdy chcemy zabić nudę siedząc w domu lub gdziekolwiek ze swoim laptopem. Myślę, że cena za jaką otrzymujemy tak wspaniały produkt, jest naprawdę przystępna i powinna zadowolić każdego.