Angry Birds Space - jak to wygląda na PC?

Dawno nie pisałem tutaj na swoim blogu... Próbowałem wyskrobać jakiś ciekawy (przynajmniej dla mnie) felieton, ale niestety okazał się na tyle toporny w pisaniu, że wykończył mój mózg i zwyczajnie pozbyłem się go magiczną kombinacją "Control + A", "Delete". Koniec z tym, pora na regularne dodawanie wpisów. Przepuszczam tyle fajnych tematów, a szkoda jest je tak marnować.

Tym razem na mój cel padła najnowsza odsłona wściekłych ptaków - Space. Zaraz po premierze nie wahałem się ani chwili i od razu za nie się zabrałem. W odróżnieniu od reszty notek, które tę część recenzowały, pod lupę wziąłem wersję na PC.

Podczas instalacji nie doświadczyłem żadnych problemów, przebiega ona tak samo jak w każdej innej grze i trwa zaledwie kilka chwil. Tuż jej zakończeniu dostajemy na pulpicie całkiem zgrabną ikonkę.

Pierwsze co zrobiłem po odpaleniu gry, wpisałem klucz, który dostałem wraz z grą i zwyczajnie ją aktywowałem. :-)

Zagłębiając się dalej, mamy do dyspozycji 3 pakiety poziomów, nie licząc bonusowego (w którym znajdują się plansze ze złotych jajek, które będziemy mogli znaleźć w trakcie rozgrywki). Każdy pakiet ma swój niepowtarzalny klimat i są przedstawione w postaci planet. Najpierw przyjdzie nam zmierzyć się z poziomami na planecie "Pig Bang", potem na "Cold Cuts", a na końcu na "Danger Zone", która łączy w sobie najtrudniejsze poziomy w całej grze (teoretycznie). Ostatnia planeta nie sprawiła mi jakiś wielkich problemów, a podobno jest ona strasznie hardcorowa. Czyżbym był, aż taki dobry? ;-)

Cel gry pozostał taki sam, wredne świnie ukradły nam jajka, a my w formie zemsty musimy je zlikwidować. Utrudnieniem będzie próżnia, która panuje w kosmosie oraz grawitacja planet, z którą będziemy musieli się zabawić, aby nasza zemsta odniosła pożądany sukces. Najczęściej cele będą gnieździć się na powierzchni planet, lecz znajdą się również świnie z jajami, które w szklanych kopułach będą podziwiać przestrzeń kosmiczną. Należy im przerwać tę przyjemność. :-)

Początkowe poziomy są naprawdę łatwe, można je spokojnie potraktować jako rozgrzewkę przed dalszą częścią gry, która będzie wymagała od nas myślenia oraz metody "prób i błędów". Ułatwieniem, które średnio przyjąłem do siebie, w tej części jest linia lotu naszego ptaka, dzięki czemu o wiele łatwiej jest trafić w miejsce, które chcemy. Według mnie w ustawieniach powinna pojawić się możliwość jej wyłączenia, aby Ci, którzy chcą się trochę pomęczyć, mogli się bawić naprawdę hardcorowo.

Kolejną nowością w Angry Birds Space jest pojawienie się zupełnie nowego ptaka. Jest on wykonany z lodu i podczas kontaktu z ziemią (bądź przycisku naszej myszy) eksploduje pokrywając lodem pewien obszar wokół siebie. Najczęściej w parze z nim będzie dostępny mały Splitter, który potrafi podzielić się na 3 części - bo jak każdy, kto gra w AB, wie - niebieski ptaszek znakomicie potrafi rozprawić się z lodem.

Podsumowując, Angry Birds Space to znakomita odskocznia od pozostałych wersji tej gry. Według mnie świetnie został wykorzystany pomysł z próżnią kosmiczną oraz przyciąganiem grawitacyjnym, strzał w dziesiątkę. Gra posiada niebywały klimat, który jest podkreślany muzyką oraz pięknymi odgłosami w bardzo dobrej jakości.