r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wersja beta Red Hat Enterprise Virtualization

Strona główna Aktualności

Red Hat uruchomił program beta hypervisora Red Hat Enterprise Virtualization, którego wydanie zapowiedział kilka miesięcy temu. Jest on konsekwencją przejęcia we wrześniu ubiegłego roku firmy Qumranet, współtwórcę linuksowego Kernel-based Virtual Machine (KVM).

Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) został zaprojektowany do obsługi maksymalnie 96 rdzeni i jednego terabajta pamięci. Hypervisor jest w stanie utworzyć jedną partycję dla 16 rdzeni, czyli dwukrotnie więcej aniżeli najnowsza wersja hypervisora VMware, oraz 64 GB pamięci RAM. Dla porównania, w VMware ESX 4.0 limit ten wynosi aż 255 GB. Poza samym hypervisorem, firma przygotowała dwa narzędzia do zarządzania. Pierwsze - RHEV Manager for Server - służy do zarządzania wirtualnymi maszynami na serwerach. Drugie - RHEV Manager for Desktop - umożliwia wdrażanie aplikacji z centralnych serwerów do wirtualnych stacji roboczych.

Sporną kwestią, którą Red Hat musi rozwiązać jest certyfikacja swojego produktu. Na tydzień przed rozpoczęciem prac nad hypervisorem, firma podpisała z Microsoftem umowę w kwestii interoperacyjności, na mocy której w systemach Red Hat Enterprise Linux w wersjach piątej i szóstej znaleźć powinno się wsparcie dla wirtualizacji Windows Server. Desktopowa wersja hypervisora powinna oferować natomiast obsługę systemów Windows XP, Vista oraz Windows 7.

W lutym firma zapowiedziała, że maksymalnie 18 miesięcy po rozpoczęciu prac nad hypervisorem spodziewać możemy się jego publicznego wydania. Dzisiaj, informacja ta została sprostowana, że premiera hypervisora powinna nastąpić jeszcze w tym roku. Nie do końca jasne z kolei jest, które konkretnie produkty zadebiutują w pierwszej kolejności. Jednak biorąc pod uwagę, że podobne oprogramowanie SolidCE sprzedawane było już wcześniej, w pierwszej kolejności na rynku pojawić się powinien hypervisor oraz menedżer wirtualizacji dla desktopów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.