reklama

Wersja testowa GG Pro - pierwsze wrażenia

Strona główna Aktualności

O autorze

W marcu pisaliśmy o zapisach na testy biznesowej wersji komunikatora Gadu-Gadu. Dziś rozesłano do zapisanych beta-testerów testową wersję komunikatora.

Komunikator jest dużo bardziej rozbudowany względem wersji, przeznaczonej dla użytkowników domowych. Co ciekawe biznesowa wersja umożliwia obsługę wielu protokołów - w tym Jabber, MSN, ICQ, AIM oraz oczywiście Gadu-Gadu. Komunikator obsługuje funkcję tworzenia metakontaktów. Import kontaktów może zostać przeprowadzony z serwerów w/w sieci oraz z programu Microsoft Outlook. Ponadto program ma możliwość połączenia się z dowolnym serwerem VoIP przy pomocy protokołu SIP.

Również funkcje typowo firmowe są bardzo rozbudowane - GG Pro umożliwia utworzenie firmowej listy kontaktów, odtworzenie struktury firmy oraz zarządzanie poziomami uprawnień danego użytkownika. Ciekawie się prezentuje możliwość definiowania własnych pól profilów użytkowników.

Program różni się również interfejsem użytkownika, który został pozbawiony reklam. Została zaimplementowana w programie wstążka, znana z pakietu biurowego Microsoft Office 2007. Firma zadbała również o to, aby komunikator oferował funkcję kalendarza, który może być dzielony pomiędzy grupą osób oraz powiadomień, które użytkownik może w prosty sposób ustalić. Komunikator został wyposażony również w czytnik RSS.

Komunikator nie wyświetla reklam i będzie dostępny w modelu abonamentowym (10 zł za jednego użytkownika na miesiąc, 92 zł za jednego użytkownika na rok). Obecnie nie są już przyjmowane zgłoszenia do beta-testów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić