Wersja testowa Microsoft Office w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Wersje testowe oprogramowania są często jedynym sposobem aby w pełni legalnie zapoznać się z funkcjonalnością konkretnego produktu komercyjnego. Większość producentów oprogramowania już od długiego czasu udostępnia wersje testowe swoich produktów. Z punktu widzenia producenta ma to tą zaletę, że popularyzuje dany produkt wsród potencjalnych nabywców.

Jest to jednak także zagrożenie, ponieważ takie wersje są często przedmiotem crackowania - czyli nielegalnego zdejmowana blokady (w tym przypadku czasowej) uniemożliwiającej dalsze korzystanie z produktu. W przypadku dystrybucji przez Internet niebagatelne są również koszty takiego przedsięwzięcia. Duże rozmiary programów, zazwyczaj po kilkaset MB, pomnożone przez ilość pobierających je użytkowników generuje koszty łącz na kosmicznym dla zwykłego użytkownika poziomie.

Potencjalne korzyści z udostępniania wersji testowych są jednak dla producentów oprogramowania dużo większe niż niebezpieczeństwa i koszty, nie dziwi więc, że ogromna większość z nich je udostępnia. Zdobyć je można zazwyczaj na CD (zamawiając poprzez firmową stronę WWW lub w autoryzowanej sieci sprzedaży) albo pobierając z Internetu. Nie wszyscy wiedzą, że także firma Microsoft od jakiegoś czasu udostępnia wersje testowe (czy jak kto woli ewaluacyjne) wielu swoich produktów.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do przeczytania opublikowanego właśnie w vortalu artykułu Oprogramowanie Microsoft w wersjach testowych.

Ponadto informujemy, że od dzisiaj istnieje możliwość pobrania wersji testowej popularnego pakietu biurowego Microsoft Office Standard 2003 (w języku angielskim) w dziale:
PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe

© dobreprogramy
s