Wersje beta Norton Internet Security 2010 i Norton AntiVirus 2010

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec udostępniła wersje beta programów Norton Internet Security 2010 i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązania te zostały wyposażone w nową technologię Quorum - system ochrony oparty nie tylko na sygnaturach szkodliwego oprogramowania, ale również na analizie reputacji wraz z inteligentnym systemem kontrolnym, który w zależności od potrzeb wybierze jedną z metod ochrony.

Technologia ta działa dzięki milionom użytkowników światowego programu Norton Community, którzy anonimowo nadsyłają dane o charakterystyce aplikacji działających w ich systemach. Większość użytkowników uruchamia głównie bezpieczne aplikacje, o znanym pochodzeniu, znanym wydawcy i innych wspólnych atrybutach. I odwrotnie, szkodliwe oprogramowanie zwykle jest widziane po raz pierwszy, ma nieznanego wydawcę i inne atrybuty, które przekładają się na złą reputację. Dane te pozwalają firmie Symantec obliczyć wskaźnik bezpieczeństwa każdej aplikacji. Bez pytania użytkownika Symantec może statystycznie ustalić - z dużą dokładnością - czy nieznana aplikacja jest bezpieczna dla sytemu.

Nowe wersje wyposażone zostały także w nową wersję behawioralnego systemu do zwalczania szkodliwego oprogramowania, SONAR 2, oraz nowe wskaźniki zagrożeń - system Autopsy, który pomóc ma użytkownikom lepiej zrozumieć, co zaszło podczas próby infekcji. Ponadto moduł antyspamowy wyposażony został w nowy mechanizm zaczerpnięty z serwisu Symantec Brightmail, który zapewnia użytkownikom domowym ochronę klasy korporacyjnej o znacznie wyższej skuteczności.

Wszystkie produkty marki Norton, w tym Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus będą zgodne z nowym systemem operacyjnym Microsoft Windows 7. Użytkownicy z ważnymi subskrypcjami otrzymają bezpłatne aktualizacje zapewniające kompatybilność. Symantec zaprasza betatesterów nowych wersji Norton 2010 do dzielenia się opiniami na swoim forum.

© dobreprogramy