reklama

Wersje beta OS X dostępne dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple uruchomiło OS X Beta Seed Program, dzięki któremu każdy zainteresowany może skorzystać z możliwości instalacji na swoim komputerze wersji beta systemu OS X oraz aplikacji typu Safari czy iTunes.

Dotychczas dostęp do wersji beta był utrudniony, oficjalnie mogli je pobierać tylko zarejestrowani deweloperzy, którzy opłacali roczny abonament w wysokości 99 USD. Nieoficjalnie, linki do paczek z aktualizacjami do kolejnych wersji beta można znaleźć na forum dla deweloperów Apple, gdzie rejestracja jest darmowa i gdzie użytkownicy regularnie wklejają linki do najnowszych wersji OS X.

Takie kombinacje nie są już jednak potrzebne, wystarczy zalogować się na stronie OS X Beta Seed Download, pobrać malutką paczkę modyfikującą systemowe aktualizacje i instalować kolejne wersje beta poprzez App Store.

Na komputerze instaluje się też dodatek Feedback Assistant, dzięki któremu można zgłaszać do Apple zauważone w wersjach beta błędy i problemy. Skorzystałem właśnie z okazji i zgłosiłem fakt, że w najnowszej becie 13D45a interfejs użytkownika na Macach z Retiną nadal tnie się tak, jak pierwsze wersje Androida na starych komórkach - zdecydowanie odbiega to od standardów, do których Apple przywzwyczaił klientów iPhonami i iPadami. Nie ma to co prawda związku z tą konkretną wersją beta, bo problem wystepuje od dawna i mnóstwo osób na niego narzeka, ale teraz można oficjalnym kanałem poinformować firmę Apple o swojej frustracji.

Podczas całej zabawy należy oczywiście pamiętać, że wersje beta mogą być niestabilne i spowodować, że system będzie wymagał reinstalacji. Dlatego Apple zaleca wykonywanie kopii zapasowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama