Wersje beta produktów Norton 2009 dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec rozpoczął publiczny program beta dwóch swoich produktów z nowej linii Norton 2009. Mowa o najważniejszych aplikacjach firmowanych tą nazwą - Norton Internet Security 2009 oraz Norton Antivirus 2009.

Symantec zapewnia, że nowe wersje nie tylko pracują szybciej, ale zajmują mniej zasobów systemowych - jak mówi Tom Powledge, Vice President działu konsumenckiego Symanteca, nawet trzy razy mniej pamięci RAM w stosunku do wersji 2006. Udało się to dzięki wyeliminowaniu nadmiarowości znanych z poprzednich wersji, takich jak chociażby podwójna baza sygnatur wirusów. Norton Antivirus sprawdza także, które pliki nie zmieniają się - na przykład zdjęcia czy muzyka - i pomija je w przyszłych skanowaniach. Jest też nowy tryb cichy, który zapobiega wyświetlaniu alertów gdy uruchomiony jest widok pełnoekranowy, np. podczas gry. Funkcje zabezpieczeń przeglądarki obsługują teraz także Firefoksa. Poza tym nowe oprogramowanie aktualizuje się automatycznie zdecydowanie częściej, bo co piętnaście minut.

Wersje beta Norton Antivirus 2009 oraz Norton Internet Security 2009 można pobrać ze specjalnej strony Symanteca. Przypominamy, że są to tylko wersje beta - mogą więc działać niestabilnie.

© dobreprogramy