reklama

Western Digital rozszerza serię RED o dyski 2,5 calowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Western Digital rozszerza ofertę sprzętową o nowe dyski Red dedykowane domowym systemom NAS. Czerwona seria pozwala na ciągłą pracę oferując przy tym większą od zwykłych dysków niezawodność i trwałość. Od tego roku dostępne będą również modele 2,5-calowe.

Przede wszystkim do oferty trafia 3,5-calowy dysk o pojemności 4 terabajtów. Model oznaczony symbolem WD40EFRX posiada 64 MB pamięci podręcznej, 4 razy więcej od mniejszych 2,5 calowych dysków, które otrzymują pojemność 750 GB (WD750BFCX) i 1 TB (WD10JFCX). Wszystkie nowe modele podłączymy za pomocą interfejsu SATA 6 GB/s.

Oczywiście rozmiary dysków to nie jedyne różnice, modele 2,5-calowe wygenerują mniej hałasu – 24dB w trybie bezczynności i 25 dB w trybie dostępu, a także pochłoną znacznie mniejszą ilość energii – 0,2 W w uśpieniu i 1,4 W podczas transferu danych. W przypadku większego 3,5-calowego dysku jest to kolejno 0,4 i 4,5 W przy hałasie 25 i 28 dB.

Dyski swoją trwałość i niezawodność zawdzięczają wykorzystanej technologii NASware 2.0. Producent zastosował również technologię 3D Active Balance Plus, która poprawia wydajność pracy.

Niestety seria Red jest zdecydowanie droższa od zwykłych konstrukcji. Za ochronę trzeba zapłacić kwoty 370 złotych za dysk 1 TB 2,5 cala i 840 złotych za 4 TB 3,5 cala. Na wszystkie produkty udzielana jest gwarancja producenta na okres 3 lat.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama