Weź udział w konkursie i wygraj Ashampoo ZIP Pro – pakiet do kompresji i szyfrowania danych (aktualizacja)

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie pojawiła się nowa wersja programu Ashampoo ZIP Pro, a my z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs. Sugerowanie się tylko nazwą wskazywać może, że to aplikacja służąca teoretycznie głównie do kompresowania i dekompresowania plików. W praktyce jest to coś znacznie bardziej rozbudowanego – producent stworzył pakiet do kompleksowego zarządzania i zabezpieczania plików, który może zostać wykorzystany przy najróżniejszych zastosowaniach.

Interfejs programu przypomina menu start z systemu Windows 8 – zawiera przewijane grupy i kafelki poszczególnych opcji, które użytkownik może ustawiać wedle własnego upodobania. Głównym składnikiem Ashampoo ZIP Pro jest moduł do kompresji plików, który integruje się z innymi składnikami. Pozwala on na obsługę formatów takich jak ZIP, TAR, CAB oraz 7-Zip. Żadnego problemu nie stanowi zaszyfrowanie danych przy pomocy algorytmu AES i ustalonego przez użytkownika hasła, wybór metody i poziomu kompresji, a także podział archiwum na pliki o określonych wymiarach np. płyty CD lub DVD. Dekompresja obsługuje z kolei aż 40 różnych typów plików, w tym również obrazy płyt ISO.

Jeżeli nie chcemy ich wypakowywać, możemy skorzystać z wbudowanego w aplikację menadżera napędów wirtualnych, bo znalazło się miejsce nawet na taką opcję. Dzięki niemu utworzymy także obrazy ISO z zewnętrznych nośników lub przygotowanych danych. Na tym możliwości programu się nie kończą. Pozwala on na tworzenie tzw. skryptów ZIP, których uruchomienie powoduje wykonanie kopii zapasowej określonych plików i zapisanie jej w wybranej przez użytkownika lokalizacji. Kopie mogą być dodatkowo kompresowane i szyfrowane. Tworzone przez program skrypty są zgodne z systemowym mechanizmem VSS (Volume Shadow Copy).

Moduł Encryption Suite pozwala ponadto na zaszyfrowanie dowolnych plików i folderów na dysku z użyciem OpenPGP. Pakiet pozwala na zarządzanie kluczami szyfrującymi, podpisywanie i weryfikowanie plików, a także integrację z pakietem Office i dokumentami PDF. Z jego poziomu wygenerować można klucze RSA (nawet 8192-bitowe), ElGamal i ECDH, a także wyeksportować je na serwery przechowujące klucze publiczne. Wbudowana w aplikację wyszukiwarka pozwala również znaleźć klucze innych osób na różnych serwerach.

Jeżeli dla kogoś to wszystko to zbyt mało, to warto wspomnieć, że Ashampoo ZIP Pro pozwala także na naprawianie plików i archiwów, konwertowanie ich pomiędzy różnymi formatami, a także na integrację z chmurami internetowymi – możliwe jest nawiązywanie połączenia z Azure, Amazon S3, Dropboksem, Google Drive, OneDrive i Box w celu zarówno przeglądania i transferu danych, jak i wykorzystania tego typu lokalizacji do zapisywania kopii zapasowych. Producent chwali się bardzo szybkim działaniem wynikającym m.in. z pełnego wsparcia dla procesorów wielordzeniowych. Program jest dostępny w pełnej, polskiej wersji językowej.

Konkurs!

Mamy dla Was do rozlosowania 30 kluczy licencyjnych aktywujących pełną wersję programu Ashampoo ZIP Pro. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy posiadać konto w portalu dobreprogramy i skomentować poniżej materiał do końca jutrzejszego dnia. Losowanie odbędzie się 5 lutego, a wyłonione osoby znajdą klucze do programu w swoich profilach.

Aktualizacja, 07.02.2015 22:15

Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Ashampoo ZIP Pro znaleźli się: annsk, sokeno, Loki79, Leszek2204, sir-artur, Maniakomputerowy, toones, paszczak80, AntyHaker, szymon189, SalcefiX, Paolopl, rafsosob, squzeezebox, ThEnemy, olmeca, slepciu, Kristupas, dico, windowsandlinuxuser, mateusz_stw, klausass, edelmann, Klyak, robert.32, mario5551, jarocin007, józef47, IT-Fun, ariiell. Gratulujemy!

© dobreprogramy
s