reklama

WhatsApp kończy wsparcie dla Windows Phone'a 8 oraz BlackBerryOS 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Konsekwentnie trzyma się lewego pasa autostrady. Lubi szybki chód chodnikiem, narowisty jazz oraz infradźwiękowy metal. Nie przeszkadza mu wolne oprogramowanie.

Na niespełna tydzień przed zakończeniem roku WhatsApp poinformował o swoich planach wobec starszych systemów mobilnych. 31 grudnia zakończy się wsparcie dla systemów Windows Phone 8.0, BlackBerry OS 10. Aplikacja, mimo pewnych ograniczeń, nadal będzie jednak działać na wymienionych platformach.

Producent umożliwia dalsze korzystanie z WhatsAppa, jednocześnie zastrzegając, że użytkownicy nie będą mogli zakładać nowych kont czy ponownie weryfikować starych. Co więcej, WhatsApp zastrzega, że niektóre z funkcji w każdym momencie mogą przestać działać.

Decyzja o porzuceniu spowodowana jest ograniczeniami systemowymi, które uniemożliwiają dalsze rozszerzanie funkcjonalności aplikacji. Dla użytkowników Windows Phone’a 8.0 zalecana jest aktualizacja do wydania 8.1. Niestety, dla użytkowników BlackBerry z system operacyjnym BlackBerry OS, jedyną opcją korzystania z pełni możliwości WhatsAppa będzie migracja na Androida lub iOS-a.

Dla tych, którzy zdecydują się na zmianę platformy, umożliwiono również przesłanie całej historii czatu za pomocą maila. Windows Phone 8.0, BlackBerry OS czy to nie jedyne systemy, które przestaną otrzymywać aktualizacje: 31 grudnia 2018 roku zaplanowane jest zakończenie wsparcia dla Nokii S40 oraz 1 lutego 2020 roku dla Androida 2.3.7.

Aplikacja w wersji na UWP, Androida oraz iOS-a dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama