WhatsApp pracuje nad nową funkcją. Spóźnialscy będą mogli dołączyć do rozmów

Strona główna Aktualności
Garść nowości o rozwojowych wersjach WhatsApp /fot. Pixabay
Garść nowości o rozwojowych wersjach WhatsApp /fot. Pixabay

O autorze

Niewielkie, ale być może dla niektórych ważne zmiany zauważono w wersjach rozwojowych komunikatora WhatsApp dla iOS oraz Android. O nowościach informuje serwis WABetainfo.

Nowości trafiły najpierw do wersji komunikatora WhatsApp w wersji beta 2.20.203.3 na Androida. Jest dostępna dla członków zamkniętej grupy Google Play Beta Program. Później funkcję zaobserwowano także w wersji beta na iOS 2.21.10.23, dostępnej przez TestFlight beta Program.

Deweloperzy WhatsApp podobno już od kilku miesięcy pracowali nad umożliwieniem dostępu do rozmów grupowych dla osób, które nie zdążyły odebrać połączenia. Innymi słowy, wkrótce dołączyć będzie można w dowolnym momencie, o ile rozmowa nie została już zakończona. Działa to także w przypadku, gdy najpierw odrzuciliśmy połączenie.

Funkcja jest obecnie w fazie rozwojowej i nie ma żadnych oficjalnych informacji, kiedy trafi do stabilnej wersji aplikacji na urządzenia mobilne. Dodatkowo, wśród nowości na iOS, zauważono kilka mniejs istotnych nowości. Przykładowo, aplikacja pozwoli udostępniać jednocześnie po kilka nagrań wideo lub zdjęć w czatach.

Twórcy WhatsAppa rozwijają różne funkcje połączeń głosowych i wideorozmów

Kilka dni temu informowaliśmy także o rozwoju funkcji wideorozmów. Trwają prace nad umożliwieniem dostępu dla użytkowników z aplikacji na systemy Windows i MacOS oraz z poziomu przeglądarkowej wersji WhatsApp. 

WhatsApp na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s