WhatsApp z połączeniami wideo, w końcu coś przydatniejszego niż naklejki

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Najnowsza wersja beta aplikacji WhatsApp przynosi długo wyczekiwaną funkcjonalność. Użytkownicy oprócz dostępnych już rozmów głosowych, zyskali dostęp do połączeń wideo. Obecnie przeprowadzane są testy, ale niebawem nowa funkcja powinna trafić także do stabilnego wydania.

W tym miesiącu użytkownicy WhatsAppa dostali naklejki, ewidentnie inspirowane tymi ze Snapchata. Wątpimy by z możliwości nakładania naklejek na zdjęcia zaczęła korzystać większość osób, którym zależy przede wszystkim na komunikowaniu się, a nie przesyłaniu zabawnych zdjęć. Na szczęście, Facebook czasami zapomina o kompleksach związanych ze Snapchatem i dodaje bardziej przydatne opcje.

W najnowszej wersji beta WhatsAppa na Androida pojawiła się opcja wideorozmów. Do tej pory mieliśmy dostęp do wiadomości tekstowych, wysłania zdjęć czy połączeń głosowych. Nowa funkcja znajduje się w fazie testów, ale jak najbardziej korzystanie z niej jest wygodne. Testerzy wspominają o zadowalającej jakości rozmów, chociaż dodają, że dostrzegalne są niewielkie opóźnienia, nawet przy korzystaniu z sieci o dużej przepustowości.

Oczywiście w celu nawiązania połączenia wideo, obaj rozmówcy muszą posiadać wersję aplikacji z nową funkcją. Jeśli jesteście zainteresowani testami, to plik instalacyjny APK wersji beta jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania (zakładka Wszystkie wersje, należy wybrać Beta 2.16.318). Tradycyjnie, po wersji testowej nie możemy oczekiwać wysokiej stabilności i możliwe, że niewyeliminowane jeszcze błędy mogą negatywnie wpływać na komfort korzystania.

© dobreprogramy

Komentarze