WhiteStarUML 5.9.1

Strona główna Windows Programowanie Projektowanie oprogramowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WhiteStarUML to narzędzie rozwijane przez Janusza Szpilewskiego jako klon cenionego, ale porzuconego od jakiegoś czasu projektu o nazwie StarUML.

Narzędzie dedykowane jest osobom biorącym udział w procesie wytwarzania oprogramowania, na różnych jego etapach. Stworzone przy jego użyciu diagramy i wykresy UML ułatwiają komunikację pomiędzy różnymi specjalistami, menadżerami oraz programistami skupionymi w obrębie danego projektu. Gotowe prezentacje w formie graficznej pozwalają zrozumieć specyfikację oprogramowania bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej.

Poza wieloma opcjami tworzenia diagramów i oferowanymi elementami WhiteStarUML pozwala również na automatyczne generowanie dokumentacji i kodu źródłowego w językach C++, C# i Java na podstawie modelu UML. Funkcjonalność narzędzia może zostać dodatkowo rozszerzona za pomocą pluginów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
luki288   5 #4 25.09.2013 14:24

Szkoda, że mimo rozwijania nie dotrzymuje kroku najnowszej notacji

  #3 20.09.2013 21:50

@Twój nick (niezalogowany): Obsluguje Unicode czyli np. polskie znaki + poprawiono pare bugow i mozna wybrac GUI skin :)

  #2 18.09.2013 15:33

Czym różni się od StarUML, poza tym, że jest dostępny tylko na Windows a StarUML to trup?

  #1 11.08.2013 03:05

Jest już stabilne 5.4.2