WiFi Scanner WiFi Scanner 2.7.9

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program

WiFi Scanner to narzędzie do diagnostyki sieci bezprzewodowych WiFi. Dzięki niemu można między innymi porównywać różne punkty dostępu pod kątem siły sygnału.

Program wyświetla szczegółowe informacje o sieciach znajdujących się w pobliżu i wspiera częstotliwości zarówno 2,4 GHz jak i 5 GHz w standardach 802.11 a/b/g/n/ac, o ile karta sieciowa Maca je obsługuje. Za pomocą WiFi Scannera sprawdzimy takie parametry, jak numer kanału, adres MAC, rodzaj zabezpieczenia, a także jakość sygnału.

Aplikacja potrafi wyświetlać w graficznej formie zmiany w poziomie sygnału na osi czasu. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie dobrać najlepsze ustawienia dla naszego routera oraz określić dla niego najlepsze położenie w domu lub w biurze.

Oprócz tego z poziomu aplikacji przeprowadzimy także testy prędkości łącza, zarówno pobierania jak i wysyłania, a także dowiemy się jakie urządzenia są połączone z naszą siecią. Wyniki testów zapisywać można do pliku CSV, możliwe jest również generowanie sumarycznych raportów w formacie HTML.

WiFi Scanner to kompleksowe narzędzie do diagnostyki sieci bezprzewodowych. Program można kupić w Mac App Store.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!