reklama

WiMP 1.5.1.39

Strona główna Windows Phone Multimedia
Pobierz program
lub zeskanuj:

WiMP to oficjalna aplikacja kliencka serwisu muzycznego o tej samej nazwie (wimpmusic.com), który to na polskim rynku stara się konkurować ze Spotify i Deezerem. Dzięki nemu użytkownicy zyskują legalny dostęp do tysięcy utworów z każdego urządzenia.

Na początku należy zaznaczyć, że aby korzystać z aplikacji trzeba mieć opłacony abonament premium, który pozwala na nielimitowane korzystanie z serwisu na wszystkich dostępnych urządzeniach. Abonament ten kosztuje 19,99 zł. WiMP udostępnia także 7-dniowy okres próbny.

Po zalogowaniu się pojawiają się 3 tabelki. W pierwszej, głównej, umieszczony został dział „co nowego”, czyli nowości ze świata muzyki, nowe playlisty i nowe utwory. Następnie są polecane utwory, na końcu zaś menu. W menu znaleźć można informacje o obecnie odtwarzanym utworze, swoje playlisty, ulubione, wyszukiwarkę, zawartość offline, przyjaciół i ustawienia.

Odtwarzacz jest bardzo minimalistyczny. Duża okładka, informacje o utworze, przyciski sterowania odtwarzaniem (wstecz, pauza, dalej) oraz pasek funkcji to wszystkie widoczne elementy. Na pasku znajduje się przycisk powrotu do menu głównego, szybkie przejście do ulubionych, funkcja szukania oraz teraz odtwarzane. Kliknięcie na okładkę wyświetli dodatkowe funkcje. Możemy przejść do profilu artysty lub zobaczyć cały album, podzielić się piosenką na serwisach społecznościowych. Podczas odsłuchiwania utworu spokojnie możemy wyjść z aplikacji i robić inne czynności. Muzyka będzie dalej odtwarzana. Utwór wstrzymujemy z menu głośności.

Abonenci premium dostają możliwość pobierania muzyki i słuchania jej offline. Niektórym przeszkadzać może możliwość pobrania tylko całych albumów. Są one zapisywane jako dane aplikacji, więc nie da się odtworzyć ich innym programem. WiMP jest dobrą, stabilną aplikacją, godną polecenia w szczególności użytkownikom sieci Play, którzy po wykupieniu pakietu nie muszą płacić za transfer danych podczas słuchania muzyki online.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
reklama