r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wiadomości i pogoda Google 3.4.8

Strona główna Android Wiadomości Aktualności

Wiadomości i pogoda Google to niewielka aplikacja przygotowana przez korporację, która umożliwia użytkownikowi szybkie zdobycie informacji o aktualnościach ze świata i regionu. Program wyświetla dodatkowo informacje pogodowe z wybranych rejonów. Jego najnowsza wersja została kompletnie przebudowana wzorując się na interfejsie Material Design przygotowywanym z myślą o Androidzie L.

Aplikacja wykrywa konto Google skonfigurowane na urządzeniu i synchronizuje z nim dane. Okno główne przedstawia wiadomości dnia – najważniejsze artykuły z różnych kategorii tematycznych, dopasowane do rejonu wybranego przez użytkownika. Użytkownik poprzez opcje może zmienić wydanie na jedno z 60 dostępnych oferowanych dla różnych krajów (w tym Polski). Rozwijany panel boczny zapewnia szybki dostęp do wybranych sekcji. Zarządzanie sekcjami odbywa się poprzez ich włączanie i wyłączanie, zmianę pozycji, lub ręczne dodawanie nowych poprzez wyszukiwarkę wbudowaną w aplikację. Domyślne program oferuje aktualności związane z następującymi kategoriami: Nauka i technika, Świat, Polska, Gospodarka, Sport i Rozrywka.

r   e   k   l   a   m   a

Dodatkowym atutem aplikacji jest wyświetlanie informacji pogodowych na aktualny dzień i prognoz na dni najbliższe z serwisu weather.com. Zawierają one zarówno dane dotyczące temperatury jak i spodziewanych opadów. Aplikacja pozwala na dodanie dwóch typów widgetów na pulpit: zawierający tylko pogodę lub tylko artykuły, lub łączący w sobie oba te elementy. Przygotowana przez Google aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim. Do działania wymaga Androida w wersji 4.0 lub nowszej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Więcej informacji lokalnych w serwisie Wiadomości i Pogoda Google

3
INTERNET 10.05.2016 | Łukasz Maślanka

Google chce promować teksty przygotowane przez mniejsze, działające często w skali miasta lub regionu redakcje, a także blogi. W googleowej usłudze Wiadomości i Pogoda oraz w jej aplikacjach mobilnych pojawią się wyróżnione linki do materiałów przygotowanych przez lokalnych dziennikarzy. Na czym będą polegać nowości w usłudze Wiadomości i Pogoda Google? W sekcji z informacjami krajowymi przy wybranej informacji pojawią się teksty na dany temat ze źródeł lokalnych. Będą one wyróżniane przez adnotację „Źródło lokalne” (w wersji anglojęzycznej „Local Source”) przed jej tytułem. Google chce w…

Nowa odsłona wiadomości i pogody od Google wygląda naprawdę świetnie

14
OPROGRAMOWANIE 27.08.2014 | Łukasz Tkacz

Użytkownicy Androida zarówno w wersji czystej prosto od Google jak i tej zmodyfikowanej oferowanej przez wielu producentów znają zapewne aplikację „Wiadomości”. Została ona stworzona przez Google i od dłuższego czasu była w zasadzie kompletnie zapomniana – brak aktualizacji, brak zmian. Choć całość działała prawidłowo, wyglądem i działaniem przypominała raczej starsze wersje Androida. Producent postanowił zmienić ten stan rzeczy, przy okazji pokazując nam kolejny przykład aplikacji stworzonej w oparciu o Material Design. W sklepie Google Play znaleźć już możemy nową wersję aplikacji…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GivX   6 #1 27.08.2014 11:49

No ładnie się prezentuje, tylko dlaczego nie aktualizuje się automatycznie?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.