r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

„Wideo DNA" nowym pomysłem na walkę z piractwem filmowym

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawił się nowy sposób na oznaczanie materiałów wideo, który może pomóc w wykrywaniu i zwalczaniu piractwa w Sieci.

Grupa badaczy związanych z firmą Novafora stworzyła nową metodę umożliwiającą identyfikację pirackich filmów wideo. Bazuje ona na unikalnym kodzie przypisywanym kopii filmu, elektronicznemu „kodowi DNA”. Jak donosi ArsTechnica, doktorom Aleksowi i Michaelowi Bronsteinom, a także prof. Ronowi Kimmelowi udało się odizolować podzbiór danych z plików wideo. Można sprowadzić go do serii znaków przypisanych do materiału i w ten sposób stworzyć kod do oznaczenia oryginalnej kopii filmu. W przyszłości właściciele praw autorskich mogliby wykorzystać technologię do wyszukiwania nielegalnych plików zamieszczanych w Internecie.

Metoda zdaniem twórców działa nawet w przypadku, gdy materiał wideo został przycięty, bądź rozszerzony - na przykład o reklamy. Bracia Bronstein nie zdradzili jak dotąd szczegółów dotyczących swojego odkrycia. Obecnie pracują nad zastosowaniem technologii, która ich zdaniem wkrótce może być wykorzystana na przykład w takich serwisach jak YouTube do wyszukiwania pirackich materiałów. Podobno odkryciem zainteresowało się już kilka firm.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.