Wideo w Google Apps

Strona główna Aktualności

O autorze

Do pakietu webowych aplikacji biurowych Google Apps dodano możliwość umieszczania filmów. Funkcja nosi nazwę Google Video for Business.

Dzięki temu firmy będą mogły zamieszczać na swoich intranetowych stronach np. materiały szkoleniowe lub inne bez konieczności hostowania ich na własnych serwerach. Według Google przedstawienie informacji w postaci krótkiego filmu będzie całkiem dobrą alternatywą dla tradycyjnego rozsyłania maili do pracowników firmową pocztą. Ucieszone mają być szczególnie osoby pracujące zdalnie, które nie widzą na co dzień swoich kolegów z pracy.

Ponieważ wykorzystano technologie z należącego do Google serwisu YouTube, użytkownicy otrzymali podobne możliwości oraz łatwość użytkowania. Są też jednak nowości. Jedną z nich jest funkcja Scene Browser, która wyświetla miniaturki różnych scen z danego filmu, dzięki czemu łatwo przeskoczyć do wybranego miejsca. Co ciekawe Matt Glotzbach, product managet z Google, nie potrafił powiedzieć dlaczego tej funkcji jeszcze nie ma na YouTube. Jest tak prawdopodobnie ze względu na to, że filmy w tym serwisie są raczej krótkie.

Google Video for Business wejdzie w skład pakietu Google Apps Premier Edition, który zawiera wszystkie aplikacje Google Apps. Cena pakietu to 50 dolarów rocznie na każdego użytkownika. Ilość miejsca, jaką będzie mógł wykorzystać użytkownik wynosi 3 GB.

© dobreprogramy