r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wideorozmowy w Google Duo zamiast tekstowych wiadomości w Hangouts

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Do zestawu Aplikacji Google dołączone zostaną dwa nowe komunikatory – Duo i Allo. W założeniu mają one oderwać użytkowników od Facebook Messengera i Skype’a. Nowe aplikacje wypadają całkiem nieźle, więc po co nam jeszcze trzeci komunikator Google – Hangouts? Stanie się on opcjonalny na smartfonach z Androidem, chociaż co ciekawe, będzie zamiennikiem nie dla Allo, lecz dla Duo.

Google poinformowało swoich partnerów, że zmieniony zostanie podstawowy zestaw wymaganych aplikacji w smartfonach z Androidem. Od grudnia, komunikator Hangouts będzie już opcjonalny. Oczywiście producenci będą mogli go zainstalować, ale nie będą mieli takiego wymogu. Zastąpi go Google Duo, który stanie się jedną z podstawowych aplikacji.

To nie znaczy, że Hangoutsy właśnie przeszły na emeryturę, a niebawem czeka ich śmierć. Po prostu producenci nie muszą już umieszczać tej aplikacji w nowych smartfonach. Nadal jednak będziemy mogli pobrać aplikację ze sklepu, zainstalować ją i bez żadnych przeszkód z niej korzystać. Na rynku smartfonów z Androidem ostatnio można zauważyć trend nad odchudzanie nakładek, czyli producenci chętnie usuną Hangoutsy, tym bardziej, że nie jest to komunikator wykorzystywany przez większość użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a

Co ciekawe, Hangoutsy nie zostaną zastąpione przez służący do tekstowych rozmów komunikator Allo, ale przez stworzony dla wideorozmów Duo. Nietypowe podejście, ale może Google nie chce ponownie konkurować z Messengerem czy WhatsAppem, ale chce zaoferować dobre narzędzie do prowadzenia wideorozmów.

Strategia Google może przynieść efekty. Użytkownicy smartfonów z Androidem mogliby zacząć kojarzyć wideorozmowy z Duo, który stałby się podstawowym narzędziem w tego typu komunikacji. Tym bardziej, że dużo osób kojarzy Facebook Messengera tylko z wiadomościami tekstowymi i naklejkami, a znaczna część nawet nie słyszała, że Hangoutsy także oferują wideorozmowy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.