r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Widok 3D w Mapach Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google wprowadził do dostępnej z poziomu przeglądarki usługi Mapy widok 3D całej kuli ziemskiej.

Trójwymiarowy widok w mapach Google obejmuje takie aspekty jak płynne powiększanie, regulacja perspektywy, prezentacja rzeźby terenu, animacja powierzchni mórz i oceanów oraz wyświetlanie modeli budynków. Nowe funkcje zostały wprowadzone do Google Maps przy pomocy niewielkiego pluginu, który dotychczas udostępniał Google Earth API deweloperom tworzącym gry i aplikacje korzystające z map Google.

Plugin obsługujący widok ziemi 3D w oknie przeglądarki działa poprawie wyłącznie z Internet Explorerem, Chrome, Firefoksem i Flockiem. Nowa funkcja nie zapewnia oczywiście tylu możliwości, co Google Earth, który pozwala m.in. na przeglądanie historycznych zdjęć danego obszaru, korzystanie z nawigacji GPS, tworzenie wycieczek, oglądanie gwiazd, zwiedzanie powierzchni Marsa i korzystanie z prostego symulatora lotu.

r   e   k   l   a   m   a

Google Earth jest obecnie dostępny dla takich platform jak Windows, Mac OS X, Linux, iPhone i Android.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.