reklama

Widok 3D w Mapach Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google wprowadził do dostępnej z poziomu przeglądarki usługi Mapy widok 3D całej kuli ziemskiej.

Trójwymiarowy widok w mapach Google obejmuje takie aspekty jak płynne powiększanie, regulacja perspektywy, prezentacja rzeźby terenu, animacja powierzchni mórz i oceanów oraz wyświetlanie modeli budynków. Nowe funkcje zostały wprowadzone do Google Maps przy pomocy niewielkiego pluginu, który dotychczas udostępniał Google Earth API deweloperom tworzącym gry i aplikacje korzystające z map Google.

Plugin obsługujący widok ziemi 3D w oknie przeglądarki działa poprawie wyłącznie z Internet Explorerem, Chrome, Firefoksem i Flockiem. Nowa funkcja nie zapewnia oczywiście tylu możliwości, co Google Earth, który pozwala m.in. na przeglądanie historycznych zdjęć danego obszaru, korzystanie z nawigacji GPS, tworzenie wycieczek, oglądanie gwiazd, zwiedzanie powierzchni Marsa i korzystanie z prostego symulatora lotu.

Google Earth jest obecnie dostępny dla takich platform jak Windows, Mac OS X, Linux, iPhone i Android.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić