Widok konwersacji w Gmailu wkrótce opcjonalny

Strona główna Aktualności

O autorze

Pocztę Gmail firmy Google czekają w tym roku spore zmiany. Możliwe, że pojawi się bardziej tradycyjny widok e-maili.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech Gmaila jest układ przychodzącej poczty. Wyświetlana jest ona w formie wątków, a nie według najnowszych wiadomości. Pozwala to na szybsze zorientowanie się w dyskusji, zwłaszcza jeśli korzystamy z listy mailingowej, w której zarejestrowanych jest wiele osób. Między innymi dzięki takiemu rozwiązaniu poczta firmy Google szybko zdobyła wielu użytkowników. Nie wszyscy jednak cenią sobie taką formę wyświetlania listy przychodzących e-maili. Spora część internautów wolałaby standardowy podgląd - według najnowszych wiadomości. Według nich jest to lepsze rozwiązanie od listy wątków. Obecny układ każe użytkownikowi szukać najnowszych e-maili w wątkach, podczas gdy standardowy umożliwia bezpośredni do nich dostęp.

Zdaniem serwisu BusinessInsider żądania internautów mogą być wkrótce uwzględnione przez Google’a. W ciągu najbliższych kilku miesięcy Gmail przejdzie zmiany. Udostępnione zostaną nowe funkcje, a wśród nich może pojawić możliwość tradycyjnego układu wiadomości. Nie oznacza to, że Google chce zrezygnować z wątków. Najprawdopodobniej będą one nadal domyślnym sposobem wyświetlania e-maili. Użytkownik będzie mógł jednak za pomocą ustawień wybrać alternatywną formę listy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję