reklama

Więcej XP w przyszłym roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zrewidował swoje prognozy sprzedaży klienckich systemów Windows w amerykańskim roku podatkowym 2008, rozpoczynającym się w październiku 2007 roku.

Dotychczas zakładano, że Windows Vista stanowić będzie 85% a Windows XP 15% sprzedaży. Przewidywania te zaktualizowano na korzyść XP. Microsoft spodziewa się, że jego sprzedaż stanowić będzie 22% a Visty 78%. Zmiany w stosunkach sprzedaży obydwu systemów nie mają wpłynąć w większym stopniu na całkowity przychód.

Microsoft dostrzega, że Vista nie cieszy się taką popularnością jak tego na początku oczekiwano. Jedną z głównych przyczyn są wysokie wymagania sprzętowe. Klienci wolą kupić Windows XP i zaoszczędzić na sprzęcie. M.in. dlatego postanowiono, że Windows XP Home i Media Center będą wspierane tak samo długo jak wersja Professional, czyli do 2014 roku. Z oferowania wyłącznie Visty musieli się też wycofać partnerzy Microsoftu. Zrobił to m.in. Dell powracając do sprzedaży komputerów z preinstalowanym Windows XP.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić