reklama

Więcej aplikacji dla Windows Phone - Nokia i Microsoft tworzą AppCampus

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Nokia i Microsoft powołały do życia program AppCampus, który ma przyspieszyć rozwój aplikacji mobilnych. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie mniejszych deweloperów i zapewnienie im kompleksowej pomocy prawnej, finansowej, logistycznej oraz niezbędnego zestawu szkoleń.

Pomysł na finansowe i szkoleniowe wspieranie mniejszych deweloperów nie jest nowy. Gdy w 2008 roku Apple z pompą ogłosił uruchomienie sklepu z aplikacjami (App Store), równocześnie pracę rozpoczął iFund - fundusz inwestycyjny wspierający deweloperów tworzących aplikacje na iOS. Teraz na podobny krok zdecydował się Microsoft i Nokia. Obie firmy powołały do życia inicjatywę AppCampus, która już na starcie dysponuje budżetem 18 mln euro. Na siedzibę AppCampus wyznaczono fińską uczelnię Aalto University. W ramach AppCampus twórcy będą mogli liczyć na wsparcie przy tworzeniu ciekawych produktów dla platform mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem Windows Phone. Przez wsparcie Nokia i Microsoft rozumieją konkretną pomoc finansową i prawną a także szkolenia oraz dostęp do infrastruktury technologicznej. Startupy rozwijane w ramach AppCampus mogą liczyć na wsparcie do momentu osiągnięcia rynkowej dojrzałości i finansowej niezależności.

AppCampus wystartuje w maju i ma działać co najmniej 3 lata. Nokia i Microsoft mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie platforma Windows Phone wzbogaci się o unikalne aplikacje i gry. Obecnie w sklepie Marketplace zgromadzonych jest ponad 70 tysięcy aplikacji dla Windows Phone.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama