Więcej chodzenia za Pokemonami: nowa wersja Pokemon GO bez śladów stóp

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Niantic chyba uznał, że zbyt wielu ludzi już gra w Pokemon GO i czas nieco im popsuć zabawę. Ceniona przez graczy funkcja śladów stóp kieszonkowych potworów na mapie jakiś czas temu przestała działać. Cały czas widzieliśmy tylko trzy ślady, informujące, że Pokemona należy szukać w promieniu 300 metrów, bez względu na realną odległość od niego. Producent najwyraźniej nie potrafił poradzić sobie z problemem, więc po prostu ten system lokalizacji z nowej wersji gry usunął. No cóż, drodzy gracze – czas kupić sobie wygodniejsze buty, bo teraz będziecie chodzić ze swoimi smartfonami jeszcze więcej!

Oczywiście to nie wszystkie zmiany, jakie przyniosła ta aktualizacja. Rozbudowano mechanizm personalizacji awatara, teraz można zmienić styl i kolor ciuszków także już po rozpoczęciu gry – choćby tak, by pasował do stylu naszej drużyny. Dodano też nowy widok zebranych Pokemonów, prezentujący ich Combat Power. Kieszonkowe potwory dostały też swoje submenu, które pozwala oznaczyć je jako ulubione oraz dokonać transferu. Co ciekawe, ulubione Pokemony są chronione przez transferem.

Niantic stara się też uniknąć prawnej odpowiedzialności za głupotę graczy – Pokemon GO teraz po uruchomieniu wyjaśnia graczom, by nie robili pewnych rzeczy w trakcie gry – na czele z wchodzeniem na teren prywatny, zakazany, czy niebezpieczny, oraz prowadzeniem samochodów. Cóż, wątpliwe, by to powstrzymało graczy.

Pozostałe poprawki dotyczą głównie spraw technicznych i wizualnych – mniejsze zużycie pamięci, poprawione animacje, usunięte błędy ze spotkań z dzikimi Pokemonami, bardziej wytłuszczone fonty. Z tego co piszą gracze na reddicie, zmieniły się także wartości obrażeń zadawanych przez niektóre Pokemony.

Dla nie mogących znieść tej gry roku mamy za to dobrą wiadomość – szał już opada, zainteresowanie Pokemonem GO notuje tendencję spadkową. Wprowadzone zmiany raczej tego nie zmienią. Pozostałych zapraszamy do naszej bazy oprogramowania, po Pokemona GO w wersjach na Androida i iOS-a.

© dobreprogramy