Więcej piratów w Wielkiej Brytanii, mniej w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wskazują, że rośnie tam liczba użytkowników, którzy nielegalnie pobierają muzykę z Internetu - w stosunku do ostatniego badania o 7 procent. Według analityków z Entertainment Media Research w tej chwili liczba piratów muzycznych na Wyspach jest największa w historii. Spada równocześnie liczba legalnych zakupów on-line muzyki.

Co ciekawe, co innego notuje się po drugiej stronie globu w Stanach Zjednoczonych. Według analiz Harris Interactive na zlecenie Business Software Alliance liczba użytkowników pobierających nielegalne pliki mp3 spadła tam właśnie o 7 procent. Ponadto z roku na rok w USA obserwowany jest systematyczny, kilkuprocetowy spadek liczby piratów muzycznych.

Warto zaznaczyć, że oba badania nie do końca pokrywały się jeśli chodzi o użytkowników - w Wielkiej Brytanii uwzględniono ludzi pomiędzy 13 a 60 rokiem życia, zaś w Stanach Zjednoczonych tylko nastolatków w wieku od 8 do 18 lat. Angielscy analitycy przyznają jednak, że 7-procentowy wzrost został wypracowany w dużej części właśnie młodsze grupy wiekowe.

© dobreprogramy