r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Więcej zasięgu w warszawskim metrze

Strona główna AktualnościINTERNET

Kolejne stacje i tunele metra zostały objęte zasięgiem sieci komórkowych. Pasażerowie mogą korzystać z sieci zmodernizowanej przez T-Mobile na odcinku od Młocin do Placu Wilsona, uruchomiona została także infrastruktura na stacji Politechnika i w części przylegających do niej tuneli.

Na odcinku od Placu Wilsona do Młocin działa sieć T-Mobile w standardach 2G, 3G i 4G. Pasażerowie mogą korzystać z niej na całym odcinku, czyli przez 9 minut na trasie liczącej 5 przystanków, bez przerw. Tym samym zakończony został pierwszy etap prac modernizacyjnych na pierwszej linii metra warszawskiego.

W dalszej kolejności modernizacja będzie prowadzona w tunelach i na stacjach położonych na południe od Placu Wilsona. Obecnym priorytetem pracujących wspólnie telekomów jest zapewnienie ciągłego zasięgu sieci komórkowej do stacji Politechnika. Przedsięwzięcie prowadzą T-Mobile, Orange, Plus i Play, przy czym ten ostatni ma zasięg w stacjach metra najdłużej.

r   e   k   l   a   m   a

Prace niestety posuwają się wolniej niż zakładano. Warto zaznaczyć, że nie były to prace łatwe, gdyż przewoźnik nie może sobie pozwolić na dłuższe przerwy w kursowaniu pociągów, więc wszystkie zadania trzeba było wykonywać w krótkich „okienkach” czasowych. Dlatego też nie zostaną ukończone w pierwszej połowie tego roku, jak wcześniej zakładano.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.