reklama

Wiedźmin 3 w 2014 roku na PC oraz konsolach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nie ma co prawda jeszcze oficjalnej zapowiedzi gry, ale amerykański magazyn Game Informer ujawnił to, na co czekali gracze będący fanami twórczości Andrzeja Sapkowskiego — powstaje The Witcher 3: Wild Hunt (czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon?). Premiera tytułu przewidziana jest na 2014 rok. Pojawi się on na komputerach oraz konsolach. Patrząc na technologię REDengine 3, można przewidywać, że chodzi o nowe maszyny Sony i Microsoftu.

Geralt wyhodował brodę — pewnie trochę jako oznakę tego, że ma dość bawienia się w polityczne gierki i prób wykorzystania go jako narzędzia w czyichś rękach. Będzie działał na własny rachunek, z zamiarem ocalenia najbliższych mu osób, po drodze wykonując szereg zadań drugoplanowych w otwartym świecie. Na obszar gry składają się tereny wielokrotnie większe od tych z Wiedźmina 2, około 20% rozleglejsze niż krainy z The Elder Scrolls V: Skyrim. Nie będzie ekranów dogrywania, ani dzielenia rozgrywki na rozdziały. Dostaniemy pełną wolność działania i system szybkiej podróży do raz odwiedzonych miejscówek. Na nudę nie ponarzekamy, bowiem świat wypełniony zostanie ciekawie zaprojektowanymi lokacjami, w których niejednokrotnie natkniemy się na mini gierki. Zadań starczyć ma nawet na ponad 100 godzin zabawy, a do tego należy doliczyć czas spędzony na polowaniu na różnorakie poczwary, bo wymagało to będzie o wiele więcej zachodu i przygotowań, niż dotąd.

Naturalnie na przebieg wydarzeń wpływ będą miały podejmowane przez nas decyzje, w tym także pomijanie pewnych wyzwań. Od nowa popracowano nad sztuczną inteligencją przeciwników, świat reagować ma też dynamicznie na zmienne warunki atmosferyczne — przykładowo nie każdy potwór lubi słoneczną aurę. Im więcej dowiemy się o poczwarach (z książek czy podań ludowych), tym łatwiej będzie je zabić, wykorzystując wiedzę o ich słabych punktach. Popracowano nad namierzaniem się na wrogów oraz animacją bohatera. Wyprowadzimy szereg śmiercionośnych kombinacji, możliwa będzie prawdopodobnie także walka na koniu. Rzecz jasna z ciał poległych pozyskamy pieniądze i różnorakie cenne składniki, wykorzystywane potem do produkcji przydatnych napojów czy przedmiotów. W dużym stopniu wpłyniemy na wygląd Geralta, dobierając mu również fryzurę. CD Projekt RED obiecuje popracować nad ekranami ekwipunku i rozwoju umiejętności. Zmienią ponadto właściwości pewne znaki.


Aktualizacja, 05.02.2013 12:06

CD Projekt RED potwierdza, że polski tytuł gry to faktycznie Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ma to być koniec trylogii, co wcale niemniej nie oznacza rezygnacji z późniejszych projektów w znanym świecie fantasy.


Aktualizacja, 05.02.2013 20:10

Informacja o Wiedźminie 3 pojawiła się wreszcie na oficjalnej stronie sagi. Równocześnie ruszyła promocja na gry komputerowe z serii na platformach cyfrowej dystrybucji Steam, GOG.com oraz rodzimym cdp.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić