r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Większe zainteresowanie Windows 7 x64 wśród graczy

Strona główna Aktualności

Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród użytkowników platformy Steam, zainteresowanie graczy 64-bitową wersją systemu Windows 7 jest znacznie większe niż 32-bitowym odpowiednikiem.

Gracze korzystający z platformy Steam mogą co miesiąc wziąć udział w badaniu, które dostarcza informacji na temat panujących trendów w oprogramowaniu oraz sprzęcie. Raport wygenerowany na jego podstawie zawiera szczegóły dotyczące m.in. najbardziej popularnych systemów operacyjnych czy sprzętu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w styczniu, 64-bitowa wersja Windows 7 zainstalowana jest na prawie 20% komputerów wszystkich użytkowników platformy Steam, zaś 32-bitowy odpowiednik obecny jest na 9% maszyn. Najnowszy system operacyjny Microsoftu zanotował także ogólny, ponad 5-procentowy wzrost popularności.

Mimo że Windows 7 zapewnia graczom posiadającym nowoczesne maszyny większą wydajność, prawie 43% użytkowników Steama wciąż korzysta z Windows XP. System ten zanotował jednak kilkuprocentowy spadek w porównaniu z grudniem 2009 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.