r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Większe zyski Microsoftu w II kwartale

Strona główna Aktualności

Jak podaje Computerworld, koncern z Redmond wygenerował o 11% większe przychody i o 26% większe zyski w II kwartale tego roku (w stosunku do analogicznego okresu w ub.r.). W sumie przychody w II kwarte wyniosły ponad 8 mld USD a zysk netto 1,92 mld.

Wzrost przychodów Microsoft zawdzięcza głównie premierze nowego systemu Windows Server 2003 i nowym umowom licencyjnym (Licensing 6.0, Software Assurance Plan). Wpływ na to miał też wysoki kurs Euro. Sprzedaż produktów serwerowych firmy wzrosła o 17% do poziomu 1,93 mld USD. Mimo zbliżającej się premiery Office System 2003, sprzedaż oprogramowania biurowego w II kwartale zwiększyła się o 8% do 2,35 mld USD. Natomiast sprzedaż systemów operacyjnych do komputerów osobistych Windows XP Home i Professional Edition wzrosła o 4% do 2,53 mld USD.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.