Większość używanych kart SD przechowuje dane poprzedniego właściciela

Strona główna Aktualności

O autorze

Karty SD są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań pamięci masowej do osobistego użytku, zwłaszcza używane do rozszerzenia pamięci urządzeń mobilnych. Karty są tanie, małe, szybkie i kompatybilne z prawie wszystkimi urządzeniami dostępnymi na rynku, a ich pojemność szybko rośnie. Mimo ich niskich cen, niektórzy kupują je jako użytkowy nośnik do przenoszenia danych.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Hertfordshire, 65% używanych kart SD zawierało dane poprzednich właścicieli, w tym dane osobowe. Badanie przeprowadzono na 100 losowych, używanych kartach SD zakupionych w serwisie eBay, innych serwisach aukcyjnych i sklepach z używanym sprzętem elektronicznym.

Oto zestawienie 100 kart SD uwzględnionych w badaniu:

  • 36 – nie zostały w ogóle sformatowane
  • 31 – sformatowane, lecz można z łatwością odzyskać usunięte dane
  • 25 – właściwie sformatowane, bez możliwości odzyskania danych
  • 4 – nie można było uzyskać dostępu (czyt. zepsute)
  • 4 – brak danych na nośniku bez określonej przyczyny

Jeżeli sami myślimy o sprzedaży swoich nieużywanych kart SD lub innych nośników pamięci, warto wyczyścić je do stanu sprzed pierwszego zakupu. Na naszej stronie znajdziecie programy takie jak Hardwipe czy też Eraser, które pomogą wam trwale usunąć wszystkie pliki znajdujące się na nośniku pamięci bez możliwości ich odzyskania. Dopiero z tak przygotowanym sprzętem jesteśmy gotowi na jego sprzedaż.

© dobreprogramy
s