r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wielcy Internetu nie chcą IE6

Strona główna Aktualności

Zaprezentowana po raz pierwszy w 2001 roku przeglądarka internetowa Internet Explorer 6 jest dziś bardzo popularna, gdyż znajdziemy ją w każdej domyślnej instalacji Windows XP. Jednak IE6 jest już mocno przestarzały i hamuje rozwój wielu dużych i nowoczesnych serwisów internetowych. Te wzięły więc sprawy w swoje ręce i próbują wyeliminować IE6 z Internetu.

W serwisie YouTube pojawiła się ramka informująca użytkowników tej dość leciwej przeglądarki, że okres wspierania IE6 uległ zakończeniu - równocześnie serwis zachęca do instalacji nowszej alternatywy: Google Chrome, Internet Explorer 8 lub Firefox 3.5. Co ciekawe, w propozycjach należącego do Google serwisu YouTube zabrakło Opery - tymczasem np. w Polsce przeglądarka ta zajmuje w statystykach trzecie miejsce zaraz za rodziną IE, znacznie wyprzedzając Chrome.

To nie pierwszy przypadek, gdy duże serwisy internetowe apelują do użytkowników o zrezygnowanie z używania IE6. Podobne działania podejmuje również Digg, na którym użytkownicy gromadzą i oceniają ciekawe linki. Również Twitter - gigant na rynku mikroblogów - postanowił zaprzestać wspierania IE6. Działania te mogą świadczyć o zniecierpliwieniu twórców witryn faktem ciągłej potrzeby uwzględniania Internet Explorera 6 przy wprowadzaniu nowych funkcji czy dodatków. Przestarzała przeglądarka Microsoftu hamuje obecnie rozwój Sieci, toteż rezygnacja z jej używania pozwoli autorom nowoczesnych witryn rozwinąć skrzydła.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.