reklama

Wielka aktualizacja Bing Maps - 165 TB nowych zdjęć

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mapy Bing doczekały się największej w swojej historii aktualizacji zdjęć. Microsoft poinformował, że całkowity rozmiar zaktualizowanych map wynosi 165 TB.

Nowe, dokładniejsze mapy obejmują obszar 38 milionów kilometrów kwadratowych. Znaczna ich część to zdjęcia satelitarne, jednak na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo szczegółowe zdjęcia lotnicze, obejmujące między innymi obszar całych Stanów Zjednoczonych. Ciekawie prezentują się także zdjęcia Dubaju, Niemiec czy Brazylii. Nowe mapy ucieszą mieszkańców obu Ameryk, Afryki, Europy, Australii i Azji. Niestety nie wszystkie obszary udało się zaktualizować w tym samym czasie. W naszej części świata sporo jeszcze brakuje - kompletna wymiana zdjęć satelitarnych i lotniczych Europy planowana jest na jesień. Microsoft sądzi ponadto, że do końca roku uda mu się wymienić zdjęcia wszystkich ważniejszych obszarów na naszej planecie.

Microsoft przygotował specjalną wycieczkę po świecie, która ma zademonstrować jakość nowych zdjęć w Bing Maps. Nam zostaje czekać do jesieni, gdyż Polska nie znalazła się w gronie państw objętych aktualizacją.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama