r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wielkie czystki na Steamie – zablokowano ponad 40 tys. kont

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Valve daje i zabiera. Po obfitym Summer Steam Sale, który miał miejsce od 22 czerwca do 5 lipca 2017, korporacja poważnie zajęła się graczami oszukującymi i używającymi nielegalnego oprogramowania w rozgrywkach sieciowych.

6 lipca system Valve Anti-Cheat (VAC) wykrył aż 40411 kont użytkowników naruszających zasady regulaminu Steam. Warto wspomnieć, że ostatni rekord masowych banów – w październiku 2016 – wynosił 15 527 zbanowanych kont. Fala banów ruszyła po zakończeniu letniej wyprzedaży Steam, najpewniej w celu uniknięcia handlu kontami z przecenionymi grami i wykorzystywania ich w sposób niezgodny z polityką serwisu Steam.

Dodatkowo, dzięki pomocy graczy, zostało zbanowanych 4 972 kont, których właściciele podejrzewani byli o oszukiwanie. Łączna wartość utraconych wirtualnych przedmiotów, skórek itp. wynikająca z przeprowadzenia masowych banów, przekracza 9580 USD. Valve ma nadzieję, że dzięki temu zabiegowi gracze będą przestrzegać zasad regulaminu i w przyszłości zastanowią się dwa razy zanim sięgną po nielegalne oprogramowanie.

r   e   k   l   a   m   a

Forum Steam dotyczące VAC zalewane jest ogromną liczbą postów ukaranych użytkowników skarżących się na nieuczciwie potraktowanie. Nie ulega jednak wątpliwościom, iż banowanie osób oszukujących w grach sieciowych, jest jak najbardziej dobrym krokiem ze strony Valve, ponieważ im mniej cheaterów, tym milsza będzie rozgrywka dla graczy przestrzegających zasad regulaminu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.