reklama

Wielkie pytania o życie, wszechświat i całą resztę. Wyszukiwarka Google serwuje ciekawostki

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Google, zapewne w związku z powstaniem korporacji Alphabet, dokonuje w ostatnim czasie zmian wizerunkowych, które mogą nadać jej mniej oficjalny charakter. Przykładem może być ostatnia zmiana logo, które można teraz subiektywnie odbierać jako bardziej przyjazne. To nie wszystko. Od teraz wyszukiwarka będzie prezentować zainteresowanym użytkownikom ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła i'm feeling curious, na szczycie listy wyników wyświetla się ramka z prostym pytaniem, na które odpowiedź wcale nie jest oczywista. Można się między innymi dowiedzieć kto był pierwszym prezydentem USA, który rezydował w Białym Domu, czy poznać powód, przez który po zjedzeniu lodów odczuwa się pragnienie. Pod każdą ciekawostką widnieje link prowadzący do strony, z której zaczerpnięto informację. Na razie nowa funkcja jest dostępna tylko w języku angielskim.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama