r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wielkie wytwórnie muzyczne straszą YouTube wycofaniem swoich teledysków

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Największe wytwórnie muzyczne zagroziły bojkotem YouTube'a. Przedstawiciele Sony, Warner i Universal uważają, że serwis Google oferuje bardzo niskie wynagrodzenia, a przy tym domaga się najwięcej przywilejów ze wszystkich. Trójka wydawców żąda więc lepszych warunków monetyzacji teledysków udostępnianych poprzez YouTube'a, a jeśli ich nie otrzyma, grozi nawet bojkotem serwisu i wycofaniem z niego swoich klipów.

Trudno powiedzieć, na ile poważne są to groźby – treści miałyby być przeniesione do daleko mniej popularnych serwisów Snapchat i/lub Vessel. Czy tam Sony, Warner i Universal zarobiłyby więcej? Na pewno zmniejszyłyby zasięg artystów ze swoich stajni, być może dzięki temu dając większe szanse tym niezależnym.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.