r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wielojęzyczny Windows XP Starter Edition w Indiach

Strona główna Aktualności

Zgodnie z wcześnieszymi zapowiedziami, Microsoft wprowadził w Indiach wielojęzyczną wersję ograniczonej funkcjonalnie edycji systemu Windows XP, o nazwie Starter Edition, przeznaczonego na rynki krajów rozwijających się i/lub o wysokim stopniu piractwa. Wersja ta oferuje trzyjęzyczny interfejs (tamilski, hinduski i angielski), a do końca tego roku ma zostać wzbogacona o wsparcie 9 lokalnych języków.

Ponadto Microsoft ogłosił, że lokalny producent komputerów HCL Infosystems będzie od kwietnia oferował tanie komputery z systemem Windows XP Starter Edition w atrakcyjnym cenowo systemie ratalnym (równowartość 9 dol. miesięcznie). Komputery te mają zawierać oprócz systemu także program Works 8 oraz oprogramowanie antywirusowe i edukacyjne.

Windows XP w wersji Stater Edition to ograniczona funkcjonalnie wersja systemu Windows XP. Oprócz ograniczeń dotyczących maksymalnej rozdzielczości i liczby uruchomionych jednocześnie programów system jest "selektywnie kompatybilny" tj. nie pracuje pod kontrolą szybszych procesorów takich jak Intel Pentium 4 czy AMD Athlon ale wyłącznie ich tańszych odmian takich jak Intel Celeron czy AMD Duron.

Windows XP Starter Edition jest dostępny wyłącznie z nowymi komputerami w Brazylii, Egipcie, Indiach, Indonezji, Malezji, Meksyku, Tajlandii, Turcji, Rosji i krajach Ameryki Łacińskiej. Edycja ta cieszy się dużym zainteresowaniem - przykładowo w Brazylii, w ciągu pierwszych 8 miesięcy sprzedano około 300 tys. kopii. Niestety, w dalszym ciągu nie podjęto pozytywnej decyzji na temat dystrybucji w Polsce tej edycji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.