r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wieloplatformowy edytor tekstu FocusWriter 1.3.0

Strona główna Aktualności

Ukazała się wersja 1.3.0 wieloplatformowego edytora tekstu FocusWriter.

FocusWriter to aplikacja przeznaczona do tworzenia tekstów przede wszystkim w widoku pełnego ekranu. Jest to przydatne szczególnie dla osób, które nie chcą być rozpraszane przez inne programy czy wskaźniki. Możemy jednak korzystać też z programu w normalnym oknie. Dodatkowo FocusWriter posiada ukrywający się automatycznie pasek narzędziowy, a także możliwość edycji tła. Możemy więc wybrać jednokolorowe tło albo załadować wybraną grafikę z dysku komputera. Warto odnotować, że program pozwala na tworzenie bazy motywów, które można przechowywać. Aplikacja umożliwia też korzystanie ze statystyk dotyczących tworzonego tekstu. Pozwalają one dowiedzieć się o ilości znaków i wierszy, a także czasie spędzonym przy pracy. Poza tym program oferuje typowe dla edytora tekstu funkcje jak justowanie, wyszukiwanie i zamiana tekstu, pogrubienie i kursywa czy cofanie zmian. W obecnej wersji dokumenty mogą być zapisywane w formacie TXT i RTF.

W najnowszej wersji aplikacji wprowadzono szereg nowych funkcji takich jak możliwość formatowania tekstu czy zarządzanie sesjami. Pojawiły się też alarmy i zegar liczący czas spędzony przy pracy. Producent wprowadził możliwość prowadzenia statystyk dla zaznaczonego tekstu, jak również słowniki dla nowych języków (polski nie jest na razie obsługiwany). Poprawiono też błędy wykryte w poprzednich wydaniach programu. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronie FocusWritera.

r   e   k   l   a   m   a

Program w wersji 1.3.0 dostępny jest w naszym vortalu. Można pobrać FocusWritera dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.