Wierszownik 4.4

Strona główna Windows Edukacja i nauka Język polski
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Program Wierszownik to rozbudowana baza poezji polskiej, obcej oraz wierszy debiutanckich. Aktualna wersja zawiera niemal 9 tysięcy utworów. Wiersze można je sortować wg kategorii lub autorów, a także wyszukiwać według ustalonych słów kluczowych, tytułu, fragmentu treści, z ostatnio wybranego okresu. Dla każdego autora przygotowana jest również krótka nota biograficzna i podsumowująca. Program posiada system automatycznej aktualizacji. Możliwe jest także pobieranie skórek i podkładów multimedialnych.

Uwaga!

Aby legalnie korzystać z programu należy wypełnić formularz rejestracyjny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Duża różnorodność wierszy w bazie, prosty interfejs
Nie do końca jasny copyright niektórych tekstów, już nie aktualizowane
ocena użytkownika
11.07.2020 19:19 • Recenzja do wersji 4.4

W pierwotnym zamyśle Wierszownik miał usprawnić korzystanie z serwisu Poema.art, łączącego poezję klasyków polskich i obcych, reprodukcje dzieł plastycznych i wiersze użytkowników serwisu. Serwis miał chwilę swojej chwały we wczesnych latach 00., kiedy to nawet nauczyciele brali stąd teksty na lekcje - obecnie strona serwisu jest nieczynna, a program nieaktualizowany. Mimo to nawet w nieaktualizowanej bazie znajdziemy pokaźny zbiór znanych i mniej znanych tekstów poetyckich, do poczytania nie tylko na lekcje języka polskiego.

wielka baza danych, ciągle aktualizowany, czytelny interfejs, tworzony z pasją.
nie ma
ocena użytkownika
22.01.2016 02:29 • Recenzja do wersji 4.4

Wierszownik 4.4 to jedyny polski program, który zajmuje się polską poezją. Zarówno tą klasyczny jak i we współczesnym wymiarze, co czyni go z wszech miar godnym kompendium wiedzy literackiej w wirtualnej formie. Największe wrażenie wywarła na mnie jego rozbudowana baza ponad 8000 wierszy, ciągle aktualizowanych robią wrażenie. Wiersze zawarte w nim są wyszukiwać według dowolnej formy, stalonych słów kluczowych, tytułu, fragmentu treści itp. Każdy autor ma nim swoją mini-biografię, co pozwala odkryć wielu nieznanych powszechnie poetów. Reasumując Wierszownik to znakomity cyber-zbiór poezji polskiej, zawartej w jednym program. Darmowa licencja czyni go ogólnodostępnym.