Wieści z TechEd IT Forum w Barcelonie

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisaj na dobre rozpoczęła się największa europejska konferencja przeznaczona dla profesjonalistów IT - Microsoft TechEd Europe: IT Forum 2006. Tegoroczna edycja zorganizowana została - podobnie jak w ubiegłym roku - w Barcelonie i potrwa do piątku. W czasie tego tygodnia blisko cztery tysiące uczestników ma okazję wysłuchać ponad 250 sesji technicznych, jak również porozmawiać z pracownikami Microsoft czy zadać pytania ekspertom z tytułami MVP.

Konferencja TechEd to co roku także wiele wartościowych informacji prezentowanych głównie na sesji generalnej otwierającej całe wydarzenie. Dzisiaj prowadził ją Bob Muglia z Microsoft, który zapowiedział kilka nowych produktów i technologii.

Przede wszystkim Microsoft ogłosił publiczną betę nowego oprogramowania Microsoft Forefront Client Security przeznaczonego dla większych instytucji do scentralizowanej ochrony antywirusowej. Zapowiedziano również publiczne udostępnienie w pierwszym kwartale 2007 roku technologii wirtualizacyjnej Windows Hypervisor, która wnosi wiele nowych możilwości (m.in. wirtualizację 64-bitowych systemów, możliwość edycji ustawień maszyny wirtualnej w locie). Finalna wersja Windows Hypervisor pojawi się 180 dni po skierowanu systemu Windows Server Longhorn do produkcji.

Spore grono użytkowników ucieszy także wiadomość o oficjalnym wydaniu wersji Release to Web nowej platformy skryptowej Microsoft - Powershell. Od dzisiaj można ją bez problemu pobrać i zainstalować na systemach Windows XP i Windows Server 2003, zaś wersja dla Windows Vista nadejdzie w ciągu najbliższych tygodni.

Pojawiła się również informacja, że w bieżącym tygodniu światło dzienne powinna ujrzeć wersja Release Candidate 1 poprawki Service Pack 2 dla Windows Server 2003.

© dobreprogramy
s