r   e   k   l   a   m   a
reklama

Więzienie za podanie fałszywego wieku na forum?

Strona główna Aktualności

O autorze

Internauci, którzy podczas logowania się na stronach podadzą fałszywą datę urodzenia mogą trafić do więzienia. Taką propozycję nowego prawa przedstawił australijski senator Nick Xenophon.

Serwis The Australian donosi o kontrowersyjnym pomyśle niezależnego senatora. Pomysł pojawił się w odpowiedzi na morderstwo nastolatki, którą zwabił podający się za 20-latka psychopata. Do morderstwa doszło w 2007 r. Zabójcą był 50-latek, natomiast ofiara nie miała ukończonych 16 lat. Xenophon chciałby aby każdy Australijczyk, który podczas korzystania z Sieci poda nieprawdziwy wiek, mógł liczyć na karę pozbawienia wolności do lat 5. Jego zdaniem jest to jedyny sposób na ochronę dzieci i nastoletnich internautów przed wszelkiego rodzaju zboczeńcami. Kara ma dotyczyć wyłącznie dorosłych zaniżających swój wiek. Mamy XX-wieczne prawa, które próbujemy dostosować do XXI-wiecznym problemów - powiedział Xenophon na obronę swoich pomysłów.

Kontrowersyjna propozycja senatora została już skrytykowana przez australijską policję. Komisarz Malcolm Hyde nazwał ją śmieszną, natomiast zdaniem innych policjantów egzekwowanie takiego prawa będzie po prostu niemożliwe. Trudno nie zgodzić się z opinią stróżów prawa - możliwość zastosowania pomysłu Xenophona jest bliska zeru. Mimo niewątpliwie szczytnych intencji, jakimi jest chęć ograniczenia poważnych przestępstw, proponowane wydają się po prostu absurdalne, a ich ewentualne wprowadzenie mogłoby chyba wywołać więcej szkód niż przynieść korzyści.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane