r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wifi Analyzer 3.10.5-l

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka

Wifi Analyzer to rozbudowane i przydatne narzędzie dla każdego kto konfiguruje sieć Wi-Fi bądź też z niej korzysta i natrafił na problemy z jakością sygnału.Dzięki aplikacji możemy zmierzyć natężenie sygnału oraz obciążenie konkretnych kanałów.

Galeria programu

Aplikacja przy pierwszym starcie oferuje nam skorzystanie z poradnika. Warto do niego zajrzeć, choć jeżeli zrezygnujemy z wprowadzanie to mamy do niego dostęp z poziomu menu. Aplikacja pozwala nam śledzić różne aspekty ruchu na paśmie 2.4 GHz. To na nim domyślnie nadaję routery Wi-Fi oraz wiele innych urządzeń komunikujących się bezprzewodowo. Sprawia to, że może dojść do sytuacji w której konkretny kanał będzie na tyle przeciążony, iż odbije się to na jakość sygnału. Problem ten może być zauważalny zwłaszcza w bloku, gdzie do naszych urządzeń dochodzi jeszcze sygnał od sąsiadów.

Za pomocą Wifi Analyzer sprawdzimy jakie kanały są obecnie zajmowane przez konkretne urządzenia oraz moc ich sygnałów. W razie potrzeby aplikacja sama zasugeruje dogodny dla nas kanał, na który warto przejść w ustawieniach routera. Dzięki takim podpowiedziom program jest przydatny, także dla mniej zaawansowanych użytkowników. Sporą zaletą Wifi Analyzer jest darmowa wersja aplikacji, ceną za to są reklamy, ale biorąc pod uwagę sporadyczne wykorzystanie aplikacji, nie jest to aż tak odczuwalne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

intuicyjny interface, prostota użycia, proponowanie lepszych kanłów
nie pokazuje sieci 802.11n przy 40MHz szerokości pasma
ocena użytkownika

Doskonała aplikacja wspomagająca standardową obsługę WiFi na androidzie. W zasadzie ma tylko kilka funkcji: pokazuje dostępne sieci wraz z podstawowymi informacjami o nich (nazwa sieci, IP sieci, używany kanał, częstotliwość, producent routera, możliwe szyfrowanie), pozwala się przelogowywać między sieciami, proponuje najmniej obciążone kanały w określonej lokalizacji, graficznie przedstawia siłę sygnału dostępnych sieci w czasie rzeczywistym. Tylko tyle i aż tyle. Obowiązkowa aplikacja na moim tablecie z WiFi, przydatna zarówno do optymalizacji domowej sieci, jak i obsługi sicie na wakacjach.
Interfejs jest tak prosty, że nie wymaga żadnego przygotowania - instalujesz, odpalasz i korzystasz.
Niezbędnik dla androidowych urządzeń z obsługa WiFi.

29.05.2016 14:51 | Recenzja do wersji 3.9.10-l

Komentarze

0 nowych
  #1 12.03.2016 23:17

Bardzo dobra apka.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.