r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wifi Analyzer 3.10.6-l

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka

Wifi Analyzer to rozbudowane i przydatne narzędzie dla każdego kto konfiguruje sieć Wi-Fi bądź też z niej korzysta i natrafił na problemy z jakością sygnału.Dzięki aplikacji możemy zmierzyć natężenie sygnału oraz obciążenie konkretnych kanałów.

Aplikacja przy pierwszym starcie oferuje nam skorzystanie z poradnika. Warto do niego zajrzeć, choć jeżeli zrezygnujemy z wprowadzanie to mamy do niego dostęp z poziomu menu. Aplikacja pozwala nam śledzić różne aspekty ruchu na paśmie 2.4 GHz. To na nim domyślnie nadaję routery Wi-Fi oraz wiele innych urządzeń komunikujących się bezprzewodowo. Sprawia to, że może dojść do sytuacji w której konkretny kanał będzie na tyle przeciążony, iż odbije się to na jakość sygnału. Problem ten może być zauważalny zwłaszcza w bloku, gdzie do naszych urządzeń dochodzi jeszcze sygnał od sąsiadów.

r   e   k   l   a   m   a

Za pomocą Wifi Analyzer sprawdzimy jakie kanały są obecnie zajmowane przez konkretne urządzenia oraz moc ich sygnałów. W razie potrzeby aplikacja sama zasugeruje dogodny dla nas kanał, na który warto przejść w ustawieniach routera. Dzięki takim podpowiedziom program jest przydatny, także dla mniej zaawansowanych użytkowników. Sporą zaletą Wifi Analyzer jest darmowa wersja aplikacji, ceną za to są reklamy, ale biorąc pod uwagę sporadyczne wykorzystanie aplikacji, nie jest to aż tak odczuwalne.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

WiFi Analyzer: jak ustawić domowy router z aplikacją na Androida?

22
OPROGRAMOWANIE 22.11.2017 | Oskar Ziomek

W dobie stale rosnącego zapotrzebowania na wyższe prędkości Internetu, nie bez znaczenia pozostaje router, który z coraz większymi transferami musi sobie radzić i jego ustawienia, które przez wielu traktowane są po macoszemu. Tymczasem zmiana niektórych z nich może pozytywnie odbić się na stabilności połączenia, a więc i odczuwalnej satysfakcji z jakości działania Internetu. Można chyba dość bezpiecznie założyć, że jeśli lubimy używać tych czy innych elektronicznych gadżetów, znakomita większość z nich korzysta z Internetu poprzez połączenie Wi-Fi. Przewód pozostaje oczywiście w użyciu, ale…

Recenzje użytkowników

Trzeba podać plusy, więc nieco na siłę: pokazuje wyłącznie niektóre sieci WiFi w zasięgu
Brak informacji o sieciach z ukrytym SSID
ocena użytkownika

Moim zdaniem istnienie aplikacji WiFi Analyzer nie ma zupełnie sensu. Przecież ona nie pokazuje sieci z ukrytym SSID.
Dziwi też fakt, że ani aplikacja, ani strona z pomocą nie informuje o tej bardzo istotnej ułomności aplikacji...

Ukrywanie SSID nie zwiększa wprawdzie "ochrony" sieci, ale nie zmienia to faktu że wielu userów routerów WiFi wyłącza rozsiewanie SSID. Tak więc w blokach można być niemal pewnym, że to co pokazuje WiFi Analyzer to tylko niektóre sieci, a nie wszystkie.

29.11.2017 15:34 | Recenzja do wersji 3.10.5-l
intuicyjny interface, prostota użycia, proponowanie lepszych kanłów
nie pokazuje sieci 802.11n przy 40MHz szerokości pasma
ocena użytkownika

Doskonała aplikacja wspomagająca standardową obsługę WiFi na androidzie. W zasadzie ma tylko kilka funkcji: pokazuje dostępne sieci wraz z podstawowymi informacjami o nich (nazwa sieci, IP sieci, używany kanał, częstotliwość, producent routera, możliwe szyfrowanie), pozwala się przelogowywać między sieciami, proponuje najmniej obciążone kanały w określonej lokalizacji, graficznie przedstawia siłę sygnału dostępnych sieci w czasie rzeczywistym. Tylko tyle i aż tyle. Obowiązkowa aplikacja na moim tablecie z WiFi, przydatna zarówno do optymalizacji domowej sieci, jak i obsługi sicie na wakacjach.
Interfejs jest tak prosty, że nie wymaga żadnego przygotowania - instalujesz, odpalasz i korzystasz.
Niezbędnik dla androidowych urządzeń z obsługa WiFi.

29.05.2016 14:51 | Recenzja do wersji 3.9.10-l

Komentarze

0 nowych
  #1 12.03.2016 23:17

Bardzo dobra apka.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.