r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wii U z przeglądarką na Netfront NX v2.1

Strona główna Aktualności

Każda szanująca się konsola musi mieć obecnie na pokładzie przeglądarkę WWW. Zasoby Internetu od lat można przeszukiwać na PlayStation 3, Xbox 360 niedawno wyprowadził Internet Explorera na ekrany telewizorów, a za moment premiera Wii U, które również pozwoli nam na „surfowanie” na fali stałego łącza. Nintendo ujawniło, czego powinniśmy się po oprogramowaniu spodziewać. Przeglądarka oparta będzie o Netfront NX v2.1.

Wii korzystało dotąd ze zmodyfikowanej Opery, a Wii U przechodzi na japoński silnik rozwijany między innymi z myślą o urządzeniach przenośnych, który swoje możliwości demonstrował chociażby w konsolkach 3DS, PSP, albo PlayStation Vita. W zastosowanej wersji wspierać ma najnowsze technologie, takie jak HTML5, ale nie będzie obsługiwał wtyczek, więc niestety o Adobe Flash możemy zapomnieć. Operacje typu zapisywanie sobie zdjęć lub filmów, tudzież ich wgrywanie do sieci, także nie zostaną udostępnione. Co ciekawe, przeglądarka w niedokończonej jeszcze wersji okazuje się szybsza od tych już stosowanych na konsolach.

Oczywiście strony przejrzymy tak na wielkim ekranie, jak i tym mniejszym — na padzie. Nie będzie problemu z zatrzymaniem na chwilę gry, gdy się gdzieś zatniemy, aby sprawdzić sobie w Internecie, co dalej, tudzież oglądać film, zaś na „padlecie” przeczesywać najnowsze oferty w serwisach sprzedaży grupowych w poszukiwaniu okazji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.