Wikimedia Foundation kontynuuje akcję zbierania datków

Strona główna Aktualności

O autorze

Prezes Wikimedia Foundation, Jimmy Wales, poinformował że zbiórka datków nie zostanie jeszcze zakończona. Akcja potrwa do 30 czerwca 2009 roku zgodnie z wcześniejszym założeniem.

Jak pisaliśmy wcześniej, fundacji udało się zebrać ponad 6 milionów dolarów w kampanii rozpoczętej w listopadzie 2008 roku. Organizacja ma zamiar przeznaczyć zebrane pieniądze na kolejną rozbudowę infrastruktury. Zyskać ma głównie Wikipedia - darmowa encyklopedia - jako najczęściej odwiedzana strona (60.7 miliona unikalnych odwiedzin miesięcznie według comScore) należąca do fundacji.

Zebranie 6 milionów było celem całej akcji, która miała trwać do 30 czerwca 2009, czyli do końca roku podatkowego. Zebrana przez Wikimedia nadwyżka finansowa ma zostać przeznaczona na fundusz rezerwowy, który z kolei ma posłużyć do pokrycia wydatków w kolejnym cyklu rozliczeniowym. Budżet fundacji jest jawny, więc każdy może dowiedzieć się jak zostały wydane zebrane pieniądze.

Jak dotąd w akcji wzięło udział ponad 130 tysięcy indywidualnych sponsorów. To zjawisko może jedynie potwierdzić spełnienie misji, jaką jest dostarczanie wiedzy ludziom na całym świecie, którą spełniają Wikipedia, słownik Wikitionary, baza cytatów Wikiquote i inne podobne projekty fundacji.

© dobreprogramy