r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wikimedia migruje na Ubuntu Server

Strona główna Aktualności

Fundacja Wikimedia ogłosiła plan migracji wszystkich swoich serwerów na platformę Ubuntu Server.

Proces migracji będzie obejmował 400 serwerów, które dotychczas chodziły na konkurencyjnych dystrybucjach - Fedora i Red Hat Linux. Obsługują one takie serwisy jak Wikipedia, Wikibooks czy Wikiquote. Serwisy Wikimedii obsługują ok. 10 miliardów wywołań miesięcznie, co jest wyzwaniem dla administratorów, którzy opiekują się serwerami.

Zróżnicowanie w konfiguracjach serwerów wzięło się z szybkiego przyrostu maszyn: w ciągu pierwszych 18 miesięcy istnienia projektu ilość maszyn wzrosła z 15 do 200 sztuk. Wikimedia argumentuje migrację koniecznością uproszczenia procesów administracji i aktualizacji oprogramowania, co przy poprzedniej konfiguracji, z racji jej zróżnicowania było znacznie utrudnione.

Jak dotychczas Ubuntu zdobyło popularność wśród użytkowników domowych. Niewątpliwie migracja, przeprowadzona przez Fundację, oznacza uznanie Ubuntu Server za produkt równorzędny wobec konkurencji firm Novell i Red Hat - dotychczasowych liderów na rynku systemów serwerowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.