r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wikipedia 1.3.0.0

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów

Wikipedia to dodatek do Worda i Excela, który daje szybki dostęp do zasobów Wolnej Encyklopedii. Hasła z Wikipedii można przeszukiwać i przeglądać bezpośrednio w oknie programu, bez przechodzenia do przeglądarki, dzięki czemu zbieranie materiałów jest szybsze.

W rozszerzeniu można wyszukiwać definicje ręcznie, można także włączyć automatyczne wyszukiwanie fragmentów zaznaczonych w tekście. Po przejściu do artykułu można rozwijać kolejne jego części, początkowo ukryte dla oszczędności miejsca. Można także włączyć wyszukiwanie w przeglądarce.

Dodatek wykrywa język pakietu Office i na tej podstawie wybiera, którą wersję Wikipedii otwierać. Poszukiwanie informacji w innym języku wymaga niestety korzystania z przeglądarki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

20 najlepszych dodatków do Microsoft Office

51
16.12.2015  •  Anna Rymsza

Programy z pakietu Microsoft Office mają ogromne możliwości, ale to nie znaczy, że niektórych rzeczy nie da się zrobić lepiej lub szybciej. Naprzeciw wymaganiom użytkowników wychodzą tu różne dodatki i rozszerzenia. Dzięki nim można ułatwić sobie wiele zadań lub tworzyć takie dokumenty, jakich sam Office stworzyć nie pozwala. Na początek należy wyjaśnić, jak z dodatków korzystać. Office ma własny sklep z dodatkami, do którego można przejść z programów pakietu (część Wstawianie wstążki) lub udając się pod adres store.office.com. Do logowania należy oczywiście wykorzystać to samo konto…

Recenzje użytkowników

szybka i prosta instalacja
brak
ocena użytkownika

Dodatek do Worda i Excela, który daje nam szybki dostęp do zasobów w Wikipedi. Wszystko działa fajnie, przez chwilę używałem tego dodatku choć miałem i mam mieszane uczucia. Czasem zdecydowanie lepiej uruchomić przeglądarkę internetową gdzie jest więcej miejsca na prezentowanie treści. Na pewno w takiej formie sprawdza się jako baza definicji i haseł w momencie gdy potrzebujemy tylko sprawdzić ogólnikowo jakiś termin na Wikipedi. Instalacja prosta i szybka. Dodatek działa bez problemowo. Polecam.

10.10.2016 16:07 | Recenzja do wersji 1.3.0.0

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.