Wikipedia Wikipedia 2.4.1.1

Strona główna Windows Phone Edukacja i nauka
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wikipedia oficjalnej aplikacji się nie doczekała, jest jednak dużo aplikacji natywnych o wdzięcznej nazwie „Wikipedia”. W gąszczu z pozoru tego samego znajdziemy jedną wyjątkową aplikację do czytania stron Wolnej Encyklopedii, wpasowaną w stylistykę Modern UI.

Na stronie głównej dostajemy kafelki szukaj, artykuł dnia, wokół mnie oraz losowy artykuł. W następnej kolumnie znajdziemy historię przeglądania, aby łatwo powrócić do ostatnio oglądanych haseł. Dalej jest lista ulubionych i na samym końcu, w „more”, znajdują się ustawienia, informacje o aplikacji itp.

Aplikacja Wikipedia została ubrana w interfejs w języku angielskim, natomiast od razu po włączeniu na terenie naszego kraju działa w trybie polskim, tzn. wyszukuje oraz wyświetla artykuły po polsku. Podczas szukania dostajemy podpowiedzi, tak samo jak na stronie Encyklopedii. Oglądany artykuł jest pobierany z Internetu i wyświetla się jako strona. Na dolnym pasku znajduje się szybki dostęp do spisu treści, wyboru innego języka, możliwość podzielenia się wpisem oraz dodania go do ulubionych. Po rozwinięciu dolnej belki otrzymujemy dodatkowe funkcje, czyli otworzenie w przeglądarce, sprawdzenie poprzedniej wersji, powrót do wyszukiwania oraz edycja podglądu („edit visualization”). W tej edycji możemy zmienić motyw wyświetlanej treści z białego na czarny. W dodatku tutaj zmieniamy rozmiar czcionki oraz możemy zablokować zmianę orientacji obrazu przy przekręcaniu telefonu.

Udostępnianie hasła Encyklopedii innym to dobrze zrobiona część tej aplikacji. Daje ona dostęp do dzielenia się poprzez Facebooka, Twittera, mail, sms i co ciekawe, można czytany wpis zapisać do konta Pocket oraz Instapaper. Jednak zanim to się zrobi, trzeba zalogować się do konta poprzez aplikację. Ostatnim sposobem dzielenia się ze znajomymi jest kod QR. Jako kafelek można dodać skrót do aplikacji. Oprócz tego dostajemy możliwość dodania osobno kafelków z głównego menu aplikacji, czyli szukaj itd. Kafelki te jednak nie są „żywe”. Nie zaznamy na nich żadnych dodatkowych informacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!