Wikipedia Mobile Wikipedia Mobile

Strona główna iOS Edukacja i nauka Encyklopedie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wikipedia Mobile to oficjalny klient największej na świecie encyklopedii internetowej, przeznaczony na iPhone' oraz iPady. Dzięki aplikacji możemy szybko i wygodnie przeglądać treści dostępne w Wikipedii, dzielić się nimi ze znajomymi oraz zapisywać je na później.

Na ekranie głównym programu wyświetli się lista pięciu najchętniej czytanych tekstów z Wikipedii w ostatnich dniach. Dodatkowe popularne materiały znajdziemy, klikając w odnośnik do wszystkich tekstów, które w ostatnim czasie przykuły największą uwagę czytelników. W lewym górnym rogu znajdziemy odnośnik do ustawień aplikacji, w prawym zaś wyszukiwarkę treści.

W dolnej części aplikacji znajdziemy zaś trzy kategorie. Explore odpowiada za dostarczanie najbardziej aktualnych, popularnych treści na ekran główny programu. W Zapisane znajdziemy te materiały, które odłożyliśmy na później, by mieć do nich szybki dostęp. Ostatnią sekcją jest zaś Historia, w której przejrzymy te treści z Wikipedii, które przeglądaliśmy w konkretnym dniu.

Artykuły w mobilnej aplikacji Wikipedii są zaprezentowane w przejrzysty, wygodny sposób i nawet dodanie do nich dużych zdjęć nie pogarsza wrażeń z pracy z aplikacją. Jeśli jesteśmy redaktorami encyklopedii, możemy się zalogować do naszego konta i nanosić poprawki na materiałach. Każdy materiał możemy też szybko udostępnić dalej, korzystając z dostępnego w iOS mechanizmu dzielenia się treściami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!