Wikipedia Mobile 5.7.4

Strona główna iOS Edukacja i nauka Encyklopedie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wikipedia Mobile to oficjalny klient największej na świecie encyklopedii internetowej, przeznaczony na iPhone' oraz iPady. Dzięki aplikacji możemy szybko i wygodnie przeglądać treści dostępne w Wikipedii, dzielić się nimi ze znajomymi oraz zapisywać je na później.

Na ekranie głównym programu wyświetli się lista pięciu najchętniej czytanych tekstów z Wikipedii w ostatnich dniach. Dodatkowe popularne materiały znajdziemy, klikając w odnośnik do wszystkich tekstów, które w ostatnim czasie przykuły największą uwagę czytelników. W lewym górnym rogu znajdziemy odnośnik do ustawień aplikacji, w prawym zaś wyszukiwarkę treści.

W dolnej części aplikacji znajdziemy zaś trzy kategorie. Explore odpowiada za dostarczanie najbardziej aktualnych, popularnych treści na ekran główny programu. W Zapisane znajdziemy te materiały, które odłożyliśmy na później, by mieć do nich szybki dostęp. Ostatnią sekcją jest zaś Historia, w której przejrzymy te treści z Wikipedii, które przeglądaliśmy w konkretnym dniu.

Artykuły w mobilnej aplikacji Wikipedii są zaprezentowane w przejrzysty, wygodny sposób i nawet dodanie do nich dużych zdjęć nie pogarsza wrażeń z pracy z aplikacją. Jeśli jesteśmy redaktorami encyklopedii, możemy się zalogować do naszego konta i nanosić poprawki na materiałach. Każdy materiał możemy też szybko udostępnić dalej, korzystając z dostępnego w iOS mechanizmu dzielenia się treściami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wikipedia w kropce: zabójca siedmiu osób chce aktualizacji artykułu na swój temat

34
05.04.2016  •  Maciej Olanicki

Wikipedia to dziś jedna z najbardziej wpływowych baz wiedzy. Ze świecą szukać internetowej dyskusji, w której żaden z debatujących nie powołałby się na nią, jako na obiektywne źródło. Dzieje się tak mimo wielu nieścisłości czy czasem wręcz rażącego braku rzetelności wytykanego przez akademików. Być może ten stan rzeczy zmienią doniesienia o aktywności Charlesa Watsona, przebywającego w więzieniu za zabójstwo siedmiu osób (między innymi Sharon Tate) podczas swojej działalności w grupie Charlesa Mansona. Nie brakuje także w polskojęzycznej Wikipedii artykułów dotyczących konkretnych osób,…

Aplikacja wPunkt od Newsweeka: pomysł dobry, wykonanie mizerne

69
05.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Redakcja polskiej edycji tygodnika Newsweek ogłosiła premierę nowej, darmowej aplikacji wPunkt. Ma to być przewodnik po informacyjnym chaosie, każdego ranka przedstawiający użytkownikowi zapowiedź tego, na co w danym dniu warto zwrócić uwagę w polityce, kulturze lub nauce. Pomysł wydaje się być dobry, ale z wykonaniem Newsweek trafił jak kulą w płot. Newsweekowa aplikacja wPunkt, wydana na Androida oraz iOS, dostarcza informacje z następujących kategorii: Wiadomości z kraju i ze świata, Aktualności sportowe, Biznes, giełda, gospodarka, finanse, Styl życia oraz Wiadomości naukowe. Codziennie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych